Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

1648624
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
1724
4031
20539
36517

Twoje IP: 54.208.73.179

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin wybitnej pisarki książek dla dzieci i młodzieży Janiny Porazińskiej i jednocześnie patronki przedsięwzięcia.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo, znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie jest okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami czy kolegami. Warto obchodzić to święto codziennie, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 20 minut, będzie to duży sukces.

W ramach akcji uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej mieli okazję posłuchać, a zarazem zobaczyć bajki „Legendę o Skarbniku” oraz „Rower Walentynki” zaprezentowane w formie Kamishibai -papierowego teatru.

Dzień Chłopaka w klasie 3

30 wrzesień to święto wszystkich chłopców. Również klasa trzecia włączyła się w coroczne świętowanie. Nasi koledzy z klasy mogli się zmierzyć w konkurencjach sportowych, podczas których wybraliśmy trzech najlepszych „Super Kozaków”. Następnie wszyscy wspólnie bawiliśmy się w gry i zabawy integracyjne. Po zabawach posililiśmy się pysznymi donutami, a naszych panów obdarowałyśmy praktycznymi niespodziankami.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

logo

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA w klasie trzeciej

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. W tym roku akcja przypadła na 2 dzień października.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Z tej okazji uczniowie klasy trzeciej wykonali własnoręcznie tabliczki mnożenia, które po zalaminowaniu, mam nadzieję zawisną nad biurkiem czy łóżeczkiem.

 

Ubezpieczenie

Dokumenty dotyczące obecnego ubezpieczenia dzieci

O produkcie ubezpieczeniowym

OWU NNW

Informacja Administratora Danych

 

Zarządzenie Wójta Gminy Miłkowice

Zarządzenie nr 69/2020 Wójta Gminy Miłkowice w sprawie ustalenia przerw w funkcjonowaniu odziałów przedszkolnych w szkołach

podstawowych prowadzonych przez Gminę Miłkowice na rok szkolny 2020/2021                          czytaj...

 

Zgoda na udział dziecka w "Programie dla szkół"

Pobierz

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

Szanowni Państwo!

1 września rozpoczął się rok szkolny 2020/2021. Rok wyjątkowo trudny, stojący bowiem pod znakiem bezprecedensowego wyzwania jakim są zmagania z pandemią koronawirusa. Wróciliśmy do nauczania stacjonarnego, które jest bardziej efektywne, służy uspołecznieniu dzieci i młodzieży, zabezpiecza przed negatywnymi skutkami długotrwałej izolacji. Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom większości społeczeństwa, o czym bezspornie zaświadczają sondaże opinii publicznej. Postępujemy jak wiele innych krajów na świecie
i ogół państw Unii Europejskiej.   więcej...