Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

0974283
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
125
676
6036
19640

Twoje IP: 18.232.51.247

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

Akcji "Prezent dla seniora"!

Akcja "Prezent dla seniora"Dołącz do akcji „Prezent dla seniora”.

To wielka radość dla ludzi starszych :)

Każdy z nas może zostać Mikołajem i spełnić te marzenia.

Zbieramy prezenty dla pacjentów z terapii zajęciowej podopiecznych z „Niebieskiego Parasola” w Chojnowie.

W tym roku proszą Mikołaja o: nożyczki, kleje, tasiemki, wstążki, kredki, pisaki, papier kolorowy, kolorowanki, farby, pistolety do kleju, pędzle, brokaty i inne kolorowe dodatki które przydadzą się podczas zajęć.

Przyłącz się i ty :)  artykuły do stworzenia paczki zbieramy  do 15 listopada. Zapraszamy chętnych do pomocy w tak pięknym wydarzeniu. Wzruszenie i uśmiech seniora, który chcemy wywołać są bezcenne. Prezenty zostaną rozdane seniorom 6 grudnia, w Mikołajki.

Koordynator szkolny: Marta Tarasionek, Ewelina Tarasionek

Dzień Edukacji Narodowej - 14.10.2019

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

14 października 2019 roku w Szkole Podstawowej im Marii Konopnickiej  odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli Wójt Gminy Miłkowice, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Barbara Jankowicz, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.

W części artystycznej  uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego pod kierunkiem pani Danuty Sakłaskiej,  tańcem, śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

4 października 2019 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą przeprowadzoną przez kandydatów w dniach od 16.09.2012 – 03.10.2012r. w formie plakatów z programem wyborczym oraz zdjęciem kandydata.

Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły, uczniowie przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas IV- VIII, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 5 kandydatów.

Rezultat wyborów do Samorządu Uczniowskiego:

 • Karolina Konwant kl. VIII- Przewodnicząca
 • Patryk Grybel kl. VIII- Zastępca
 • Członkowie Samorządu Uczniowskiego:
  Nina Cyman kl. VII
  Katarzyna Łaźna kl. VI
  Julia Żółkiewska kl. VI
  Marcelina Choniawko kl. VI
  Julia Choniawko kl. V
  Tymoteusz Gruszecki kl. V
  Oliwia Papadopoulu kl. VIII
  Emilia Kwaśna kl. VIII

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020 jest Pani Monika Rajczakowska.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za wysoką frekwencję,    a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Europejski Dzień Języków Obcych

26 i 27 września 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Każda klasa została przygotowała plakaty na temat krajów, które wcześniej przedstawiciele klas wylosowali. Sale zostały przystrojone w barwy danych państw, a niektóre klasy nawet przygotowały tradycyjne potrawy.

Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków po raz kolejny Uczniowie przekonali się, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.

Lekcje języka angielskiego poświęcone zostały pogadance na temat Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uczniowie szukali argumentów dlaczego warto uczyć się języków obcych? Wniosek był jeden: JĘZYKÓW WARTO SIĘ UCZYĆ. Starajmy się więc być bardziej otwarci na naukę języków obcych, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność nam się przyda.

Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie dowiedzieli się jakie jest najdłuższe słowo wybranych krajów, rozpoznawali języki podczas słuchania piosenki „Despasito”, która została wykonana w 14 językach.

Łamańce językowe po angielsku, norwesku a nawet po polsku były dla niektórych uczniów nie lada wyzwaniem.

Bezpieczna droga do szkoły 2019

19 września 2019 r. gościliśmy przedstawicieli policji z Komisariatu w Chojnowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego z Legnicy. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci  rozmawiali  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności  omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Dzieci oglądały również filmy edukacyjne dotyczące właściwego zachowania przy kontaktach z obcymi.  Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Czytaj więcej...

List Kuratora do Rodziców

Wrocław, 2019-09-16

Drodzy Rodzice!
Z radością informuję, że szkoły, przedszkola i placówki na Dolnym Śląsku pracują normalnie, panuje w nich spokój, ład i porządek.

Podwójny rocznik złożony z absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych z powodzeniem zmieścił się w liceach ogólnokształcących, technikach i szkołach branżowych. Trudno by było inaczej, skoro organy prowadzące (wśród nich lwią część stanowią samorządy) przygotowały w poszczególnych typach szkół więcej miejsc niż uczniów. Wszystkim osobom zaangażowanym w tę dwukrotnie intensywniejszą rekrutację należą się serdeczne podziękowania. Miejsc starczyło z kilku powodów - niż demograficzny od kilkunastu lat dotykał szkoły dolnośląskie (to przyczyna najważniejsza), wygaszone zostały gimnazja w zespołach szkół, część budynków gimnazjalnych została przeznaczona na potrzeby szkół ponadpodstawowych, w niektórych szkołach zaadaptowano dodatkowe pomieszczenia. Tak jak w poprzednich latach najlepsi uczniowie dostali się do szkół pierwszego wyboru, ci ze słabszymi wynikami do szkół drugiego i trzeciego wyboru.

Z danych zebranych przez Kuratorium Oświaty od dyrektorów szkół na dzień 9 września br. wynika, że spośród 402 szkół ponadpodstawowych w 72 zajęcia dydaktyczne (lekcje) kończą się później, w 27 wcześniej niż rok temu. 82 szkoły kończą zajęcia po godzinie 16.00, wśród nich w 32 szkołach zajęcia po godz. 16.00 odbywa tylko jeden oddział i to najczęściej tylko w jednym dniu tygodnia. Wśród działających w bieżącym roku szkolnym 402 dolnośląskich szkół ponadpodstawowych wydłużona organizacja zajęć dotyczy  od 7% (28 szkół, w których co najmniej 2 oddziały przez większość dni tygodnia kończą naukę po godz. 16.00) do 20 % (82 szkoły kończące zajęcia po godz. 16.00). W ubiegłym roku było to odpowiednio od 5% (18 z 363 działających wówczas szkół) do 16,5% (60
z 363 szkół). W ubiegłym roku 13 szkół kończyło pracę po godz. 18.00, w tym roku jest to 19 szkół. Późne kończenie zajęć dotyczy głównie szkół kształcących w zawodach (technika, szkoły branżowe) i sportowych, a powodem jest zbyt mała liczba specjalistycznych pracowni i obiektów sportowych.

Czytaj więcej...