Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

0904998
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
842
373
1215
12697

Twoje IP: 35.172.195.49

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

Szkolny Konkurs Matematyczny 2019

23 maja 2019r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „Sprawnie liczę”, dla klasy II i III . Organizatorem konkursu jest mgr Olga Wiewiórka.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych dzieci, doskonalenie umiejętności sprawnego i szybkiego liczenia, stwarzanie im możliwości sprawdzenia i porównania swoich umiejętności matematycznych z innymi.

W konkursie wzięło udział 10 uczniów. Najlepsi okazali się:

I miejsce zajęła Magdalena Biernacik y kl. III
II miejsce zajął Szymon Sieradzki z kl. II
III miejsce zajął Marcel Łukowski z kl. II

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Czytaj więcej...

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 26 kwietnia 2019 r., drużyna uczniów naszej szkoły, w składzie Przemysław Grybel, Mariusz Kwaśny, Wiktoria Trzeciak i Julia Żółkiewska, przygotowana przez p. Danutę Paczyńską, wzięła udział w eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza drużyna zajęła I miejsce w kategorii szkoły podstawowe – rocznik 2007-2008 i zakwalifikowała się do eliminacji strefowych.

W dniu 11 maja 2019 r. nasza, zwycięska drużyna reprezentowała Powiat Legnicki na szczeblu Strefowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, gdzie zajęła również I miejsce.

Zwycięzcą gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...

Konkurs na wzorowego czytelnika - 24.04.2019

Wzorowy czytelnik (wg prof. J. Andrzejewskiej):

- chce czytać,

- lubi czytać,

- wie, co czytać,

- umie czytać z pożytkiem.

 

Tak w skrócie można określić tegorocznego zdobywcę tytułu wzorowego czytelnika Mikołaja Rzeźwickiego, który odebrał nagrodę w Konkursie legnickiej Biblioteki Publicznej w dniu 24 kwietnia b.r.. Po nominacji odbyło się spotkanie z Szymonem Telukiem- malarzem, rysownikiem, ilustratorem, który od lat rysuje karykatury oraz tworzy wizualizacje i concept-arty na potrzeby gier, eventów oraz reklamy. Współorganizował jako rysownik i koordynator części artystycznej wiele imprez masowych, eventów oraz kampanii reklamowych. Pracownik dydaktyczny na zlecenie instytucji kulturalnych. Prowadzi warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych.
Nagradzany kilkukrotnie w konkursach na komiks i ilustrację.

Wszyscy uczestnicy warsztatów rysowniczych stworzyli pod okiem doświadczonego i uzdolnionego pana Szymona swoje własne prace komiksowe.

Czytaj więcej...

Finalistka Rejonowego Konkursu Recytatorskiego "Maluchy Lubią wiersze"

Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III wyłonił laureatów do dalszych zmagań na szczeblu rejonowym.  W tym roku szkołę reprezentowała Julia Bączkowska, która zaprezentowała się w wierszu "Daktyle" oraz Milena Kuprasz z wierszem „Cztery łapy”.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci sztuką recytacji i kulturą słowa, zmotywowanie do poszerzenia znajomości literatury, rozbudzenie postaw kreatywnych uczniów oraz doskonalenie umiejętności wykazywania interpretacyjnych różnic w tekstach.

Jury, oceniając ich recytację, uwzględniało odpowiednie tempo mówienia, dykcję, ekspresję, oddziaływanie na odbiorców oraz ogólne wrażenie.
W tym roku II miejsce w Konkursie Rejonowym  zdobyła nasza uczennica Julia Bączkowska.

Julii gratulujemy życząc dalszych sukcesów.

2019 dyplom konkurs rec

Czytaj więcej...

Finał powiatowego konkursu czytelniczego "Przyjaciele na dobre i na złe"

3 kwietnia br. odbył się finał powiatowego konkursu czytelniczego „Przyjaciele na dobre i na złe” z utworów Katarzyny Ryrych. Naszą szkołę w legnickiej bibliotece reprezentował finalista gminnego etapu Antoni Kuprasz z klasy V. Po części pisemnej Antek razem z koleżanką Olą Słowińską –uczennicą klasy IV i uczestniczką konkursu na etapie gminnym w Miłkowicach, wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarką, poetką i nauczycielką języka angielskiego czyli z samą autorką książek panią Katarzyną Ryrych. Jak się okazało Pani Katarzyna jest osobą tak samo skromną, jak i wszechstronnie uzdolnioną. Maluje obrazy, pisze oraz ilustruje własne książki dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Jest trzykrotną laureatką Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, otrzymała także nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „O Stephenie Hawkingu, Czarnej Dziurze i myszach podłogowych”. Została ona także wpisana na listę Outstanding Books for Young People with Disabilities 2015 oraz Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Podczas spotkania autorka przeniosła dzieci w świat swoich powieści, opowiadając o ciekawych bohaterach, czym zachęciła je do przeczytania kolejnych jej utworów. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali pamiątkowy autograf.

Czytaj więcej...

Pierwszy Dzień Wiosny - 21 marca 2019

21 marca 2019 roku uczniowie klas młodszych obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Na początku uczniowie wykonali plakaty wiosny, które zawisły na korytarzu szkolnym. Potem dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Odbył się też pokaz strojów wiosennych. Następnie wszyscy uczniowie udali się wraz z przygotowaną przez klasę I marzanną na przemarsz po okolicy. Po powrocie do szkoły nastąpiło tradycyjne palenie marzanny na boisku szkolnym. Dzieci witały wiosną śpiewem i radosnymi okrzykami. Na koniec dzieci spożywały pieczone kiełbaski.

 

Konkurs recytatorski "Maluchy lubią wiersze" - 2019

W dniu 14 marca 2019 roku jak co roku od 16 lat w naszej szkolne organizowany jest Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Maluchy lubią wiersze” dla klas I-III. Organizatorem konkursu jest mgr Olga Wiewiórka. W konkursie konkursu uczestniczyło 23 uczniów, którzy prezentowali poezję.

Czytaj więcej...