Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

0903052
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
336
484
2587
10751

Twoje IP: 34.238.192.150

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

Zajęcia rozwijające TIK- informatyka i robotyka

LOGO UNIA

Zajęcia rozwijające TIK- informatyka i robotyka odbywają się w ramach projektu „Nowoczesna edukacja w gminie Miłkowice” realizowanych przez SP Rzeszotarach w roku szkolnym 2018/2019. Program kółka informatycznego przeznaczony jest do realizacji na zajęciach dodatkowych, odbywających się raz w tygodniu przez 1 godzinę lekcyjną . Zajęcia te są przeznaczone dla grupy 8 uczniów  z klas I - III, chętnych do rozszerzenia swojej wiedzy z informatyki i podstaw robotyki.

Czytaj więcej...

Zajęcia matematyczno – przyrodnicze

2018 uniaNa zajęcia matematyczno – przyrodnicze w ramach programu „Nowoczesna edukacja w Gminie Miłkowice” uczęszczają uczniowie klasy pierwszych. Na zajęciach uczniowie kształtują wytrwałość, cierpliwość, dokładność na trudności typu poznawczego oraz rozwijają spostrzegawczość, rozwijają myślenie przyczynowo – skutkowe, kształtują nawyki sprawdzania wyniku swojej pracy, stosują umiejętności matematyczno – przyrodnicze w codziennym życiu, zdobywają i doskonalą umiejętności obserwowania i analizowania zjawisk przyrodniczych.

Czytaj więcej...

Szkolna zabawa karnawałowa - 28 luty 2019

W dniu 28.02.2019r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla wszystkich uczniów klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych, które z wielką ochotą wzięły udział w jakże wyczekiwanej imprezie. Dekoracje zamieniły salę w prawdziwą salę balową.

Uczniowie bawili się przy rytmach różnej muzyki zaproponowanej przez Wodzireja Panią Kasię. Był także czas na poczęstunek w klasach, o który jak zawsze zadbali niezawodni rodzice. Wspólnie spędzony czas dostarczył uczniom radości i odrobiny odpoczynku od codziennych obowiązków szkolnych.

Czytaj więcej...

Zajęcia logopedyczne w ramach projektu „Nowoczesna edukacja w gminie Miłkowice”

2018 unia

W ramach projektu „Nowoczesna edukacja w gminie Miłkowice” wybrani uczniowie klas I-III uczestniczą w zajęciach logopedycznych, w czasie których biorą udział w

  • ćwiczenia oddechowych: wyrabianie oddechu dla mowy, wydłużanie fazy wydechowej, ćwiczenia emisyjne;

    ćwiczenia głosowe: wyrabianie właściwej tonacji, umiejętności modulowania siły głosu i prawidłowego brzmienia głosek w sylabach, wyrazach, zdaniach, naśladowanie głosów,

  • ćwiczenia słuchowe: usprawnianie odbioru bodźców akustycznych, rozpoznawanie wrażeń słuchowych, poczucia rytmu, rozróżnianie głosek dobrze i źle wypowiedzianych,

  • ćwiczenia artykulacyjne: usprawnianie właściwego funkcjonowania narządów mowy, wywoływanie głosek w izolacji, utrwalanie ich poprawnej realizacji w logatomach, wyrazach, zdaniach, nauka wierszy, piosenek nasileniem głoski ćwiczonej,

  • ćwiczenia leksykalne: rozwijanie mowy poprzez opowiadanie historyjek obrazkowych, opowiadanie ilustracji, przeczytanego tekstu, udzielanie odpowiedzi na pytania, gry i zabawy ortograficzne, ćwiczenia w czytaniu i pisaniu.

Czytaj więcej...

„Pomaganie jest dziecinnie proste” – WOŚP w naszej szkole

„Pomaganie jest dziecinnie proste” – WOŚP w naszej szkoleUczniowie naszej szkoły przyłączyli się do zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dniach od 8 do 11 stycznia 2019 r. wolontariusze zbierali pieniążki do puszki. Dodatkowo uczniowie klasy VIII oraz koło kulinarne i koło wolontariatu przygotowali na sprzedaż hot dogi oraz tosty, które sprzedawano w czasie długiej przerwy.

Zebraliśmy 620 zł. Dziękujemy wszystkim za okazane serce i wsparcie naszej inicjatywy.

Czytaj więcej...

PACZKA DLA BOHATERA

Szkoła wraz z ośrodkiem Kibice Razem Miedź Legnica przyłączyła się do akcji Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera. Jest to świetna inicjatywa, która ma na celu wsparcie kombatantów, bohaterów wojennych poprzez wręczenie im paczek na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Zbiórka była swego rodzaju misja, ponieważ 100 lecie  odzyskania niepodległości zobowiązuje i trzeba za to podziękować.  Małym gestem zbiorki żywności mogliśmy podziękować Bohaterom. Zawalczyliśmy dla nich jak oni niegdyś walczyli dla nas. Wszystkim darczyńcą za zaangażowanie i wsparcie które traktujemy jako wyraz Państwa dobroci i chęci niesienia pomocy. Serdecznie dziękujemy.

PACZKA DLA KOMBATANTA - PODZIĘKOWANIE

Czytaj więcej...