Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

0974228
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
70
676
5981
19585

Twoje IP: 18.232.51.247

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

Finalistka Rejonowego Konkursu Recytatorskiego "Maluchy Lubią wiersze"

Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III wyłonił laureatów do dalszych zmagań na szczeblu rejonowym.  W tym roku szkołę reprezentowała Julia Bączkowska, która zaprezentowała się w wierszu "Daktyle" oraz Milena Kuprasz z wierszem „Cztery łapy”.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci sztuką recytacji i kulturą słowa, zmotywowanie do poszerzenia znajomości literatury, rozbudzenie postaw kreatywnych uczniów oraz doskonalenie umiejętności wykazywania interpretacyjnych różnic w tekstach.

Jury, oceniając ich recytację, uwzględniało odpowiednie tempo mówienia, dykcję, ekspresję, oddziaływanie na odbiorców oraz ogólne wrażenie.
W tym roku II miejsce w Konkursie Rejonowym  zdobyła nasza uczennica Julia Bączkowska.

Julii gratulujemy życząc dalszych sukcesów.

2019 dyplom konkurs rec

Czytaj więcej...

Finał powiatowego konkursu czytelniczego "Przyjaciele na dobre i na złe"

3 kwietnia br. odbył się finał powiatowego konkursu czytelniczego „Przyjaciele na dobre i na złe” z utworów Katarzyny Ryrych. Naszą szkołę w legnickiej bibliotece reprezentował finalista gminnego etapu Antoni Kuprasz z klasy V. Po części pisemnej Antek razem z koleżanką Olą Słowińską –uczennicą klasy IV i uczestniczką konkursu na etapie gminnym w Miłkowicach, wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarką, poetką i nauczycielką języka angielskiego czyli z samą autorką książek panią Katarzyną Ryrych. Jak się okazało Pani Katarzyna jest osobą tak samo skromną, jak i wszechstronnie uzdolnioną. Maluje obrazy, pisze oraz ilustruje własne książki dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Jest trzykrotną laureatką Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, otrzymała także nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „O Stephenie Hawkingu, Czarnej Dziurze i myszach podłogowych”. Została ona także wpisana na listę Outstanding Books for Young People with Disabilities 2015 oraz Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Podczas spotkania autorka przeniosła dzieci w świat swoich powieści, opowiadając o ciekawych bohaterach, czym zachęciła je do przeczytania kolejnych jej utworów. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali pamiątkowy autograf.

Czytaj więcej...

Pierwszy Dzień Wiosny - 21 marca 2019

21 marca 2019 roku uczniowie klas młodszych obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Na początku uczniowie wykonali plakaty wiosny, które zawisły na korytarzu szkolnym. Potem dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Odbył się też pokaz strojów wiosennych. Następnie wszyscy uczniowie udali się wraz z przygotowaną przez klasę I marzanną na przemarsz po okolicy. Po powrocie do szkoły nastąpiło tradycyjne palenie marzanny na boisku szkolnym. Dzieci witały wiosną śpiewem i radosnymi okrzykami. Na koniec dzieci spożywały pieczone kiełbaski.

 

Konkurs recytatorski "Maluchy lubią wiersze" - 2019

W dniu 14 marca 2019 roku jak co roku od 16 lat w naszej szkolne organizowany jest Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Maluchy lubią wiersze” dla klas I-III. Organizatorem konkursu jest mgr Olga Wiewiórka. W konkursie konkursu uczestniczyło 23 uczniów, którzy prezentowali poezję.

Czytaj więcej...

Zajęcia rozwijające TIK- informatyka i robotyka

LOGO UNIA

Zajęcia rozwijające TIK- informatyka i robotyka odbywają się w ramach projektu „Nowoczesna edukacja w gminie Miłkowice” realizowanych przez SP Rzeszotarach w roku szkolnym 2018/2019. Program kółka informatycznego przeznaczony jest do realizacji na zajęciach dodatkowych, odbywających się raz w tygodniu przez 1 godzinę lekcyjną . Zajęcia te są przeznaczone dla grupy 8 uczniów  z klas I - III, chętnych do rozszerzenia swojej wiedzy z informatyki i podstaw robotyki.

Czytaj więcej...

Zajęcia matematyczno – przyrodnicze

2018 uniaNa zajęcia matematyczno – przyrodnicze w ramach programu „Nowoczesna edukacja w Gminie Miłkowice” uczęszczają uczniowie klasy pierwszych. Na zajęciach uczniowie kształtują wytrwałość, cierpliwość, dokładność na trudności typu poznawczego oraz rozwijają spostrzegawczość, rozwijają myślenie przyczynowo – skutkowe, kształtują nawyki sprawdzania wyniku swojej pracy, stosują umiejętności matematyczno – przyrodnicze w codziennym życiu, zdobywają i doskonalą umiejętności obserwowania i analizowania zjawisk przyrodniczych.

Czytaj więcej...

Szkolna zabawa karnawałowa - 28 luty 2019

W dniu 28.02.2019r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla wszystkich uczniów klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych, które z wielką ochotą wzięły udział w jakże wyczekiwanej imprezie. Dekoracje zamieniły salę w prawdziwą salę balową.

Uczniowie bawili się przy rytmach różnej muzyki zaproponowanej przez Wodzireja Panią Kasię. Był także czas na poczęstunek w klasach, o który jak zawsze zadbali niezawodni rodzice. Wspólnie spędzony czas dostarczył uczniom radości i odrobiny odpoczynku od codziennych obowiązków szkolnych.

Czytaj więcej...