Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

0903029
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
313
484
2564
10728

Twoje IP: 34.238.192.150

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

Kiermasz Bożonarodzeniowy 2018

16 grudnia 2018 r o godz. 16:00 odbył się coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Uroczystość rozpoczęła się od występów dzieci z oddziałów przedszkolnych, którzy zaprezentowali pastorałki i kolędy. Następnie dzieci z klas I-III przedstawiciele klas IV- VIII wystąpiły w jasełkach.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w kiermaszu i wykazanie się hojnością wspomagając szkołę. Życzymy zdrowych, spokojnych, spędzonych w rodzinnym gronie świąt Narodzenia Pańskiego.

Czytaj więcej...

Wieczór poezji i pieśni patriotycznej

Patriotyzm wyraża się w przywiązaniu do swej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, do obyczajów i kultury narodowej, w szacunku dla ludzi, którzy ją tworzyli i walczyli w jej obronie. Patriotyzm to troska o dobro swego kraju, stałe dążenie do pomnażania tego, co stworzyły poprzednie pokolenia, to gotowość służenia swej Ojczyźnie.12.12.2018 r. odbył się wieczorek poetycki o tematyce patriotycznej pt. „Ojczyzno ma…”, w którym aktywnie brali udział uczniowie klas V – VIII. Hasłem przewodnim  spotkania były słowa Juliusza Słowackiego:

Lecz zaklinam - niech żywi nie tracą nadziei
I przed narodem niosą oświaty kaganiec;
A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei,
Jak kamienie przez Boga rzucone na szaniec!
(Testament mój)

Czytaj więcej...

100 kartek na 100-lecie Niepodległości

Z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „100 kartek na 100- lecie Niepodległości”. 100 szkół z całej Polski przesłało sobie pozdrowienia z okazji tego święta.

Uczniowie naszej szkoły własnoręcznie przygotowali kartki związane z Polską i Odzyskaniem Niepodległości. Na każdej kartce, w widocznym miejscu był napis „I’m proud to be Polish”- „Jestem dumny, że jestem Polakiem”. Dzięki tej akcji uczniowie mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Nasza szkoła otrzymała 86 przepięknych kartek z pozdrowieniami od uczniów z całej Polski. Czekamy na pozostałe :)

Czytaj więcej...

My na XXIV Rajdzie Mikołajkowym na Szrenicy

8-9 grudnia nasza szkolna młodzież brała udział w dwudniowym Rajdzie Mikołajkowym, którego organizatorem było legnickie PTTK. Było nas 21 osób, plus opiekunowie Pani Danuta Sakłaska i Pan Adam Wiewiórka. Tworzyliśmy najliczniejszą grupę spośród wszystkich szkół z Legnicy i okolic. Oczywiście jak zawsze reprezentowaliśmy naszą gminę Miłkowice.

8 grudnia o godzinie 9 wszyscy wraz z opiekunami i przewodnikami wyjechaliśmy autokarem z Legnicy. Pierwszym punktem rajdu było zwiedzanie Huty Kryształu "Julia" w Piechowicach. Tam mogliśmy zwiedzić hale huty i poznać jak ręcznie powstają szklane min. puchary, świeczniki, ozdoby, ale i zabawki. Kto chciał, mógł zakupić tam szklane pamiątki, z czego oczywiście skorzystaliśmy. Drugim punktem była trasa rajdu do schroniska Hala Szrenicka. I to była niepowtarzalna, ciężka trasa, która zbudowała w nas poczucie dumy z naszego zaparcia i pragnienia dojścia do celu. Szliśmy z nadzieją, że ujrzymy śnieg. Niestety 8 grudnia nie ujrzeliśmy go ani odrobinę, więc nie było żadnych śniegowych zabaw. Było natomiast mokro i trochę zimno. Kiedy wreszcie dotarliśmy do schroniska czekała na nas kolacja. Po kolacji przybył do nas na saniach z prezentami Św Mikołaj. Wszyscy otrzymali prezenty i nikt na szczęście nie otrzymał rózgi. Potem była noc, a ranek przywitał nas za oknami śniegiem. Po śniadaniu wyruszyliśmy trasą do atokaru. Po drodzę wszyscy wspaniale bawiliśmy się śniegiem. Było wesoło, choć na koniec trochę mokro. A potem był już powrót autokarem do Legnicy. Choć zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domów. Tak minął nasz XXIV Rajd Mikołajkowy na Szrenicy.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Kiermasz Bożonarodzeniowy - 16.12.2018

2018 zaproszenie kiermasz

Udział w akcji "Miedziaki pluszaki"

2018 pluszaki miedziakiSzkoła wzięła udział w akcji pt. "Miedziaki pluszaki" organizowanej przez ,,Kibice Razem Miedź Legnica”. Akcja polegała na zbiórce pluszaków,   które  w dniu 06.12. zostaną przekazane do Szpitala Wojewódzkiego i wywołają uśmiech na twarzach najmłodszych pacjentów. Inicjatywa ta organizowana jest przez Klub od czerech lat,  dla nas był to debiut który okazał się dużym sukcesem. Bowiem udało się nam zebrać 16 worków o poj. 120 l. Wszystkim którzy przyłączyli się do akcji bardzo dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach charytatywnych organizowanych w Szkole.

Wycieczka klas 4,5,6 do: kina Helios na film "Dziadek do orzechów", muzeum i warsztaty zajęć z robotyki.

W dniu 28 listopada klasy 4, 5 i 6 brały udział wraz z wychowawcami w wycieczce szkonej do Legnicy. Byliśmy tam na przepięknym seansie filmu "Dziadek do orzechów". Następnie zwiedziliśmy nasze legnickie muzeum, gdzie podziwialiśmy wystawy: poświeconą rocznicy 100 lecia Odzyskania Niepodległości i historii miedzi na Dolnym Ślasku. Klasa 5 ponadto brała udział w warsztatach robotyki.

Czytaj więcej...