Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

0982529
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
652
1053
1705
27886

Twoje IP: 35.172.195.82

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

Dziś oszczędzam w SKO

Nasza szkoła przystąpiła do programu Szkolnych Kas Oszczędzania. To największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej. Jego historia sięga jeszcze lat 20-tych ubiegłego wieku. Od pokoleń najmłodsi są zachęcani do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów. Obecnie to unikalne rozwiązanie w skali Europy, dostosowane do potrzeb polskich uczniów.

Czytaj więcej...

Kulinarna niespodzianka

Uczennice klasy V przygotowły niespodziankę kulinarna dla całej szkoły. Wpadły na pomysł, by usmażyć placki dyniowe. Przygotowały wszystkie składniki i pod czujnym okiem pani Eli Golec wzięły sie do pracy w szkolnej kuchni. Masa dyniowa przybrała żółty kolor i pięknie się usmażyła. Zapach rozniósł się po całym budynku szkolym. Niezwykły aromat dyni przyciagnął do kuchni dzieci i dorosłych. Każda klasa zajadła się smakołykiem, nauczyciele chwalili pomysł i również chętnie częstowali się plackami.

Czytaj więcej...

Dziecko może, umie, potrafi

W roku szkolnym 2012/13 szkoła realizuje projekt z działania 9.1.2 pt. "Dziecko może, umie, potrafi" finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.

Czytaj więcej...

Bezpieczna droga do szkoły

Tradycyjnie, jak na początku każdego roku szkolnego, odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z przedstawicielami policji z komisariatu w Chojnowie. Pogadanka dotyczyła bezpiecznej drogi do szkoły oraz właściwych zachowań w sytuacjach trudnych. Tym razem nasz Pan dzielnicowy Piotr Demiańczuk zaprosił także przedstawiciela Inspekcji Transportu Drogowego, który omówił zasady przewożenia dzieci w samochodach oraz wręczył uczniom Legitymacje Klubu Pancernika.

 

Podziękowanie

Dyrektor, grono pedagogiczne i uczniowie składają gorące podziękowania Panu Radnemu Gminy Miłkowice Piotrowi Tatysowi za zorganizowanie i przekazanie szkole 100 kompletów materiałów promocyjnych Zakładów Przemysłu Azotowego "Puławy". Otrzymane prezenty z pewnością ucieszą uczniów szkoły i zostaną wykorzystane w pracy dydaktycznej.

 

Wycieczka do Wrocławia

27 września 2012 roku klasy IV - VI wyjechały do Wrocławia. W autokarze wszystkim dopisywały świetne humory, panowała miła atmostera.

Zadowoleni dotarlismy do bram ZOO. Z ciekawością oglądaliśmy wszystkie zwierzęta. ZOO jest duże i ma wiele atrakcji. Najbardziej spodobał się mam trening kotików afrykańskich. Trenerka tych zwierząt dokładnie opowiedziała nam o ich zwyczajach, upodobaniach, sopsobach karmienia. Kotiki lubią się bawić, chętnie współpracują ze swoim opiekunem. Za wykonanie zadania dostają nagrodę, ulubione śledzie. Zwinne kotiki popisywały się przed nami swoimi umiejętnościami. Pokaz nagrodziliśmy gromkimi brawami.

Spacerowaliśmy również po Ogrodzie Japońskim. To niezwykłe miejsce powstało dzięki współpracy specjalistów z polsko - japońskiego zespołu oraz wsparcia ze strony miasta. Wrocław zyskał przez to kolejną atrakcję, którą chętnie odwiedzają turyści z całego świata jak i mieszkańcy Dolnego Śląska. Ogród położony jest w Parku Szczytnickim, tuż obok Hali Stulecia i Pergoli. Placówka jest otwarta od 1 kwietnia do 31 październia w godz. 9:00 - 19:00.
Przyjemny dla oka był widok fontann tańczących w rytm muzyki, co dało niesamowity efekt artystyczny. To największa fontanna w Polsce i jedna z największych w Europie. Wzbudza zainteresowanie turystów z kraju i z zagranicy. Jej uroczyste otwarcie miało miejsce 4 czerwca 2009 roku. Zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieczszono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych.

Pełni wspomnień i przeogromnych wrażeń wracaliśmy do domów. Dziękujemy naszym nauczycielkom za mile spędzony czas w urokliwych miejscach Wrocławia.

Marta Stefaniak z klasy VI

 

Warsztaty profilaktyczne

Dnia 26 września 2012 r. odbyły się warsztaty profilaktyczne prowadzone przez psychologa pana Dawida Droździkowskiego. Zajęcia w klasach I-III dotyczyły agresji, natomiast warsztaty w klasach IV- VI poruszały temat cyberprzemocy. Uczniowie ciekawie, aktywnie i pożytecznie spędzili czas. Warsztaty zostały sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.