Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

0903059
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
343
484
2594
10758

Twoje IP: 34.238.192.150

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

Dzień Zdrowego Żywienia 2018

W dniu 26 listopada klasy od IV do VIII uczestniczyły w  Dniu Zdrowego Żywienia. Siódmoklasiści zaprezentowali wartości odżywcze zawarte w produktach żywnościowych. Omówiono piramidę zdrowego żywienia oraz aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży. Następnie uczniowie mieli okazje spróbować produktów wcześniej przygotowanych przez każdą z klas. Degustowali m.in. koktajl owocowy, zdrowe kanapki z sałatą, serem oraz warzywami, sałatkę z owoców i warzywną tortillę. Młodzież należąca do kółka przyrodniczego przeprowadziła doświadczenie, w którym określono zawartość soku cytrynowego w cytrynie.  Na zakończenie spotkania uczennice Karolina Konwant, Emilia Kwaśna i Oliwia Papadopoulu przygotowały pokaz zumby. Mam nadzieję, że uczniowie będą zdrowiej się odżywiać!

Czytaj więcej...

Gmina Miłkowice pozyskała dofinansowanie

2018 unia

Dnia 30 października 2018 r. została podpisana umowa o dofinansowanie na realizację projektu „Nowoczesna edukacja w gminie Miłkowice” w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 2020. Celem projektu jest podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy, a także rozwijanie indywidualnego podejścia do ucznia, szczególnie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Projekt będzie realizowany przez Szkołę Podstawową w Miłkowicach i Szkołę Podstawową w Rzeszotarach. Obejmuje prowadzenie dodatkowych zajęć: matematyczne, przyrodnicze, z języka angielskiego, TIK informatyczne i robotyka, psychologiczno – pedagogiczne, doradztwo zawodowe i logopedyczne. Zorganizowane będą również warsztaty wyjazdowe w specjalistycznych laboratoriach. Najzdolniejsi uczniowie otrzymają stypendia. Szkoły zyskają nowy sprzęt potrzebny do prowadzenia zajęć: roboty edukacyjne, laptopy, tablety, rzutniki, tablice interaktywną, pracownie matematyczne i przyrodnicze.

Dodatkowe zajęcia odbywają się od października 2018 r. Projekt będzie realizowany do 30 czerwca 2020 r. Całkowita wartość projektu to 617 410 zł w tym dofinansowanie: 586 535 zł (wkład Unii Europejskiej wynosi 524 798,50 zł).

"Nie mów, że tolerujesz - po prostu toleruj


"Staram się usilnie, by nie zmuszać tych, których kocham, by kochali wszystko to, co sam kocham. […] Byłoby wspaniale, gdybyśmy potrafili cieszyć się z tego, że nasi ukochani są zawsze tylko i wyłącznie sobą, a nie próbowali nieustannie przerabiać ich na swoją modłę."

William Wharton

Dnia 16.11.2018r.  uczniowie klas IV-VIII  we współpracy z wychowawcami oraz pedagogiem szkolnym zorganizowali i przeprowadzili akcję o tematyce tolerancji pod hasłem  "Nie mów, że tolerujesz - po prostu toleruj".

Uczniowie klas aktywnie uczestniczyli w przygotowanym projekcie:   „Tolerancja jest modna” wszyscy ubrali się w barwne stroje, które prezentowali podczas pokazu mody. Następnie uczniowie naszych klas pięknie przedstawili bajkę, która uczy tolerancji „Brzydkie kaczątko”,  ozdobili „Drzewko tolerancji” w hasła TOLERUJ, AKCEPTUJ, NIE PONIŻAJ, NIE WYŚMIEWAJ, BĄDŹ WYROZUMIAŁY, SZANUJ, BĄDŹ WRAŻLIWY, INNY NIE ZNACZY GORSZY.

Podsumowaniem spotkania był „Alfabet tolerancji” stworzony przez uczniów klas IV-VIII. Na zakończenie akcji wysłuchaliśmy piosenki Cz. Niemena: „Dziwny jest ten świat” oraz S. Soyki: „Tolerancja”.

Czytaj więcej...

Akcja symbolicznego znakowania grobów bohaterów walk powstańczych i wyzwoleńczych pochowanych na trenie Gminy Miłkowice

W nawiązaniu do Święta 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz w związku z akcją symbolicznego znakowania grobów bohaterów walk powstańczych i wyzwoleńczych pochowanych na trenie Gminy Miłkowice, 10 i 11 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Miłkowicach wraz z opiekunami odwiedzili cmentarz komunalny w Miłkowicach i Grzymalinie, zaś uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach odwiedzili cmentarz komunalny w Ulesiu i Rzeszotarach. Składając kwiaty i zapalając znakowane znicze uczczono pamięć tych, którzy oddali życie za Naszą Ojczyznę. Pragniemy tym małym gestem, każdego roku przywracać pamięci o bohaterach walczących o niepodległość Polski, którzy mieszkali na terenie Gminy Miłkowice.

Czytaj więcej...

100 lecie Niepodległości Polski w naszej szkole w Rzeszotarach

9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony niepodległości Polski. Uczniowie klas 4-8 na scenie ukazywali piękno i tragedię historii Polski na przełomie wieków. Klasa 7 przedstawiła scenkę teatralną o historii Polski przy gromkim wykonaniu Jeszcze Polska nie zginęła oraz Roty. Natomiast uczniowie z klasy 8 oczarowali wszystkich swym śpiewem przy akompaniamencie gitarowym pieśni patriotycznych min Piechoty. Apel otworzyła deklamacja wierszy Kasi z klasy 5 i Michała z Klasy 6, który odczytał pieśń-wiersz swojej prababci, napisany przez nią na przymusowym zesłaniu na Syberii. Był to niewątpliwie niepowtarzalny, osobisty element na tym apelu. A na koniec wystąpiła klasa 4 z przedstawieniem mimicznym ukazującym Legendę "O smoku wawelskim". Jakże nie cieszyć się i radować tym co polskie skoro mamy rocznicę 100 odzyskania Niepodległości. Na koniec w szkole odbyło sie dyktando patriotyczne dla klas 4-6. Niewątpliwie szkoła w Rzeszotarach z uśmiechem i zadumą przywitała nasze państwowe święto w roku 100 lecia odzyskania Niepodległości.

Czytaj więcej...

KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ

8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 100 rocznicę Święto Niepodległości. W tym dniu dla uczczenia tego ważnego wydarzenia uczniowie i nauczyciele nosili własnoręcznie wykonane kotyliony.

KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ

8 listopada 2018 r. uczniowie I - III przygotowali „Koncert dla Niepodległej” z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Goście w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Rys historyczny przybliżył okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Barwy narodowe, godło, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych podkreśliły patriotyczny charakter apelu. Po części artystycznej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Biało- czerwone- moje barwy narodowe” i wystawa pokonkursowa. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Czytaj więcej...

HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Data
12. 09. 2018 r. Zebranie rodziców
17. 10. 2018 r. Konsultacje
21. 11. 2018 r. Konsultacje
19. 12. 2018 r. Zebranie rodziców – proponowane oceny
23. 01. 2019 r. Zebranie rodziców – podsumowanie I semestru
13. 03. 2019 r. Konsultacje
10. 04. 2019 r. Konsultacje
15. 05. 2019 r. Zebranie rodziców – proponowane oceny

GODZINY ZEBRAŃ Z RODZICAMI:
Kl. I - III- godz. 16:00
Kl. IV – VIII godz. 16:30

KONSULTACJE:
Kl. I – III godz. 16:00
Kl. IV – VIII godz. 16:30