Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

0903062
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
346
484
2597
10761

Twoje IP: 34.238.192.150

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

DZIEŃ ZDROWEGO ŻYWIENIA

25 października 2018 roku w naszej szkole w klasach I – III odbył się „Dzień Zdrowego Żywienia”. W każdej klasie tego dnia odbyły się zajęcia dydaktyczne dotyczące zdrowego odżywiania i warsztaty kulinarne, podczas których dzieci samodzielnie przygotowywały zdrowy posiłek  w formie: kanapek, koreczków, naleśników, soków i wspólnie go spożywali. Dodatkowym zadaniem był udział w drużynowym konkursie na temat zdrowego odżywiania.

Dzień ten był okazją do zabawy, nauki, rozmów, które przybliżyły nam prawdę, że zdrowie to jedna z największych wartości  w życiu człowieka. Nasza szkoła to miejsce, w którym uczymy się jak dbać o ten skarb odpowiednio się odżywiając.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Koncert dla Niepodległej

Zapraszamy na Koncert dla Niepodległej

"Droga do teatru" w gminie Miłkowice

Promocją albumu fotograficznego i pokazem filmu zakończyła się realizacja projektu "Droga do teatru" w gminie Miłkowice. W warsztatach udział wzięły dzieci i i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach. "Droga do teatru" realizowana była od czerwca przez Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w ramach projektu "Kultura dostępna", dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu odbyły się warsztaty teatralne oraz  wykłady "Wokół teatru" . "Droga do teatru" wiodła  też jego uczestników do Teatru Modrzejewskiej na spektakl  pt. "Makbet"  oraz wycieczkę po teatrze. W nim odbyło się także spotkanie z aktorami. Uczestnicy projektu na zakończenie otrzymali płyty, na której znajduje się dokumentacja fotograficzna  i film z czasu jego trwania.

Czytaj więcej...

Wieczór pamięci poświęcony św. Janowi Pawłowi II

16 października 2018 r., w dniu 40 rocznicy wyboru Kardynała Wojtyły na papieża, reprezentacja naszej szkoły (Katarzyna Łaźna, Julia Żółkiewska i Anna Paczyńska) uczestniczyła w Wieczorze Pamięci poświęconemu św. Janowi Pawłowi II.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 15.00, pod pomnikiem św. Jana Pawła II, przy Katedrze Legnickiej. Delegacje władz samorządowych oraz przedstawiciele szkół z Legnicy i Powiatu Legnickiego złożyli kwiaty i zapalili znicze. Odśpiewano również ulubioną pieśń papieża - „Barkę”.

Następnie wszyscy, zgromadzeni pod pomnikiem, przeszli do Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych, gdzie odbył się Wieczór Poezji poświęcony św. Janowi Pawłowi II, który zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy.   

Podczas Wieczoru Pamięci Katarzyna Łaźna zaśpiewała piosenkę „Wadowice moje miasto”.

Czytaj więcej...

Wystawa o Marii Konopnickiej

W środę, 10 października 2018 r., klasy V-VII wybrały się na wycieczkę do Muzeum - ,,Domu Gertharta Hauptmana’’ niemieckiego pisarza i laureata nagrody Nobla z 1912r., w Jagniątkowie, gdzie obejrzano ekspozycję, poświęconą naszej Patronce, która przybyła do Jeleniej Góry aż z Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.
Historia Muzeum w Żarnowcu sięga 1902 r., kiedy Maria Konopnicka (1842-1910) obchodziła swój jubileusz 25-lecia pracy pisarskiej. Poetka podróżująca od wielu lat po Europie, w listach do Elizy Orzeszkowej, marzyła o własnym miejscu na ziemi. Dlatego podjęto myśl zakupienia pisarce jako dar narodowy małej posiadłości złożonej z kawałka ziemi i domu. Dar narodowy był najwyższym wyróżnieniem dla pisarza w czasach zaborów. W historii Polski tylko Henryka Sienkiewicza i Marię Konopnicką spotkał taki zaszczyt. Konopnicka opuściła Żarnowiec 15 września 1910 r. i udała się do sanatorium „Kiselki” we Lwowie, w którym umarła 8 października. Pochowana została na Cmentarzu Łyczakowskim.

Czytaj więcej...

RAJD PTTK W Naszej Gminie - 43 ZŁAZ SOLANUM TUBEROSUM – GŁUCHOWICE

6 X uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Danuty Sakłaskiej i Pana Adama Wiewiórki brali udział w  Rajdzie PTTK - 43 ZŁAZ SOLANUM TUBEROSUM do Głuchowic. Trasa wiodła z Miłkowic z dworca PKP, przez Grzymalin do Głuchowic. Cały rajd odbywał się oczywiście pieszo i po naszej wspaniałej gminie. Co prawda znamy nasza gminę Miłkowice bardzo dobrze, ale zawsze potrafi nas ona zadziwić swoim pięknem przyrody i atrakcjami zarówno historycznymi jak i przyrodniczymi. I tym razem była piękna pogoda, która budziła wśród rajdowców dużo uśmiechu. Na koniec były gry i zabawy oraz jak to w tradycji tego rajdu pieczone bardzo smaczne ziemniaki z ogniska. Na rajdzie każdy losował nagrodę, czyli nie było przegranych wśród uczestników rajdu. Rajd ten od zawsze promuje naszą gminę, dlatego warto na nim być by potwierdzić, że nasza gmina jest jedyna i niepowtarzalna. Oczywiście z nami była młodzież z Miłkowic z Panią Apolonią Dominik. Dziękujemy za wspólną zabawę.   

Wybory MISTERA Szkoły 2018

W poniedziałek, 1 października 2018 r, odbyły się, z okazji przypadającego Dnia Chłopaka, Wybory MISTERA Szkoły.

Zgłosiło się 12 kandydatów z klas IV – VIII, którzy wzięli udział w siedmiu konkurencjach:

  • Odpowiedź na pytania dotyczące makijażu,
  • Jaka to przyprawa?
  • Dokończ tytuł książki?
  • Próba wytrzymałości (10 przysiadów, 10 pajaców i 10 pompek),
  • Budowanie wieży z klocków.
  • Jakie to narzędzie?

Rozpoznaj sportowca.
        
Wszyscy chłopcy byli świetni, ale wygrał najlepszy. Zwyciężył Daniel Gruczoł z klasy i to On został MISTEREM Szkoły 2018.

WiceMISTEREM Szkoły został Dominik Gruczoł.

Nagrodą główną dla zwycięzcy był samochód osobowy.

Natomiast MISTEREM Publiczności, wybranym przez damską część widowni został Tymoteusz Gruszecki z klasy IV.

Gratulujemy wszystkim chłopcom, którzy wzięli udział w wyborach.