Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

0974237
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
79
676
5990
19594

Twoje IP: 18.232.51.247

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

Akcja symbolicznego znakowania grobów bohaterów walk powstańczych i wyzwoleńczych pochowanych na trenie Gminy Miłkowice

W nawiązaniu do Święta 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz w związku z akcją symbolicznego znakowania grobów bohaterów walk powstańczych i wyzwoleńczych pochowanych na trenie Gminy Miłkowice, 10 i 11 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Miłkowicach wraz z opiekunami odwiedzili cmentarz komunalny w Miłkowicach i Grzymalinie, zaś uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach odwiedzili cmentarz komunalny w Ulesiu i Rzeszotarach. Składając kwiaty i zapalając znakowane znicze uczczono pamięć tych, którzy oddali życie za Naszą Ojczyznę. Pragniemy tym małym gestem, każdego roku przywracać pamięci o bohaterach walczących o niepodległość Polski, którzy mieszkali na terenie Gminy Miłkowice.

Czytaj więcej...

100 lecie Niepodległości Polski w naszej szkole w Rzeszotarach

9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony niepodległości Polski. Uczniowie klas 4-8 na scenie ukazywali piękno i tragedię historii Polski na przełomie wieków. Klasa 7 przedstawiła scenkę teatralną o historii Polski przy gromkim wykonaniu Jeszcze Polska nie zginęła oraz Roty. Natomiast uczniowie z klasy 8 oczarowali wszystkich swym śpiewem przy akompaniamencie gitarowym pieśni patriotycznych min Piechoty. Apel otworzyła deklamacja wierszy Kasi z klasy 5 i Michała z Klasy 6, który odczytał pieśń-wiersz swojej prababci, napisany przez nią na przymusowym zesłaniu na Syberii. Był to niewątpliwie niepowtarzalny, osobisty element na tym apelu. A na koniec wystąpiła klasa 4 z przedstawieniem mimicznym ukazującym Legendę "O smoku wawelskim". Jakże nie cieszyć się i radować tym co polskie skoro mamy rocznicę 100 odzyskania Niepodległości. Na koniec w szkole odbyło sie dyktando patriotyczne dla klas 4-6. Niewątpliwie szkoła w Rzeszotarach z uśmiechem i zadumą przywitała nasze państwowe święto w roku 100 lecia odzyskania Niepodległości.

Czytaj więcej...

KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ

8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 100 rocznicę Święto Niepodległości. W tym dniu dla uczczenia tego ważnego wydarzenia uczniowie i nauczyciele nosili własnoręcznie wykonane kotyliony.

KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ

8 listopada 2018 r. uczniowie I - III przygotowali „Koncert dla Niepodległej” z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Goście w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Rys historyczny przybliżył okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Barwy narodowe, godło, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych podkreśliły patriotyczny charakter apelu. Po części artystycznej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Biało- czerwone- moje barwy narodowe” i wystawa pokonkursowa. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Czytaj więcej...

HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Data
12. 09. 2018 r. Zebranie rodziców
17. 10. 2018 r. Konsultacje
21. 11. 2018 r. Konsultacje
19. 12. 2018 r. Zebranie rodziców – proponowane oceny
23. 01. 2019 r. Zebranie rodziców – podsumowanie I semestru
13. 03. 2019 r. Konsultacje
10. 04. 2019 r. Konsultacje
15. 05. 2019 r. Zebranie rodziców – proponowane oceny

GODZINY ZEBRAŃ Z RODZICAMI:
Kl. I - III- godz. 16:00
Kl. IV – VIII godz. 16:30

KONSULTACJE:
Kl. I – III godz. 16:00
Kl. IV – VIII godz. 16:30

DZIEŃ ZDROWEGO ŻYWIENIA

25 października 2018 roku w naszej szkole w klasach I – III odbył się „Dzień Zdrowego Żywienia”. W każdej klasie tego dnia odbyły się zajęcia dydaktyczne dotyczące zdrowego odżywiania i warsztaty kulinarne, podczas których dzieci samodzielnie przygotowywały zdrowy posiłek  w formie: kanapek, koreczków, naleśników, soków i wspólnie go spożywali. Dodatkowym zadaniem był udział w drużynowym konkursie na temat zdrowego odżywiania.

Dzień ten był okazją do zabawy, nauki, rozmów, które przybliżyły nam prawdę, że zdrowie to jedna z największych wartości  w życiu człowieka. Nasza szkoła to miejsce, w którym uczymy się jak dbać o ten skarb odpowiednio się odżywiając.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Koncert dla Niepodległej

Zapraszamy na Koncert dla Niepodległej

"Droga do teatru" w gminie Miłkowice

Promocją albumu fotograficznego i pokazem filmu zakończyła się realizacja projektu "Droga do teatru" w gminie Miłkowice. W warsztatach udział wzięły dzieci i i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach. "Droga do teatru" realizowana była od czerwca przez Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w ramach projektu "Kultura dostępna", dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu odbyły się warsztaty teatralne oraz  wykłady "Wokół teatru" . "Droga do teatru" wiodła  też jego uczestników do Teatru Modrzejewskiej na spektakl  pt. "Makbet"  oraz wycieczkę po teatrze. W nim odbyło się także spotkanie z aktorami. Uczestnicy projektu na zakończenie otrzymali płyty, na której znajduje się dokumentacja fotograficzna  i film z czasu jego trwania.

Czytaj więcej...