Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

1224102
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
957
1596
8827
8827

Twoje IP: 34.232.62.209

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

Akcja "Prezent dla seniora"

To wielka radość dla ludzi starszych :) gdy spełnia się ich „małe wielkie marzenie”. W tym roku nasza placówka dołączyła do akcji „Prezent dla Seniora”. Zostaliśmy Świętym Mikołajem dla pacjentów z terapii zajęciowej „Niebieskiego Parasola” w Chojnowie. Otrzymaliśmy list z prośba o: nożyczki, kleje, tasiemki, wstążki, kredki, pisaki, papier kolorowy, kolorowanki, farby, pistolety do kleju, pędzle, brokaty i inne kolorowe dodatki, które przydadzą się podczas zajęć. Po dwóch  tygodniach  zbiórki w palcówce udało nam się stworzyć wymarzony prezent. 19 listopada nasz prezent wyruszył w dalsza trasę :) przekazaliśmy go do Legnickiej Biblioteki, a 6.12.2019 zostanie wręczony naszym Seniorom z „Niebieskiego Parasola”.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za pomoc w tym  pięknym przedsięwzięciu, bez Waszej pomocy nie osiągnęlibyśmy celu. Dziękujemy wszystkim za Serce i uwrażliwianie młodego pokolenia na potrzeby naszych kochanych i jedynych na świecie seniorów.

TYDZIEŃ ZDROWEGO ŻYWIENIA - 12-15 listopada 2019

W dniach 12-15 listopada, w klasach IV – VIII, odbył się Tydzień Zdrowego Żywienia. Celem Tygodnia było kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów, integracja szkolnej społeczności, uświadomienie uczniom jak ważne jest zdrowe odżywianie i zachęcenie ich do samodzielnego gotowania.

Uczniowie uczestniczyli:
•    Wtorek – Dzień Zdrowego Śniadania – nasze śniadania w tym dniu zawierały owoc lub warzywo;
•    Środa – Warsztaty Kulinarne – na 7 i 8 lekcji chętni uczniowie uczestniczyli

w  warsztatach kulinarnych, na których przygotowywali zdrowe i pożywne dania;
•    Czwartek – Ruch to zdrowie – na długiej przerwie tańczyliśmy Zumbę;
•    Piątek – Konkurs na zdrową potrawę – chętni uczniowie mogli przynieść przygotowaną wcześniej zdrową potrawę.

Mam nadzieję, że udało się nam zwrócić uwagę na to jak ważne dla naszego zdrowia jest zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna.

Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad zdrowego trybu życia w ciągu całego roku.

100 – lecie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Poczet Sztandarowy naszej szkoły (w składzie Karolina Konwant, Emilia Kwaśna i Szymon Jaśkiewicz) oraz p. Dyrektor Barbara Jankowicz i Przewodnicząca Szkolnego Koła TPD, p. Danuta Paczyńska, uczestniczyli w Jubileuszowym Koncercie "100 lat z dziećmi i dla dzieci", zorganizowanym z okazji 100 lat Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Polsce oraz 75 lat na Dolnym Śląsku.

W czasie uroczystości zostały wręczone medale i odznaczenia osobą związanym z działalnością na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Jest nam niezmiennie miło iż wśród wyróżnionych osób znalazł się również  nauczyciel naszej szkoły. P. Danuta Paczyńska – przewodnicząca szkolnego Koła TPD, otrzymała odznakę „Przyjaciel dziecka” TPD za wkład pracy społecznej w dziedzinie wychowania i opieki nad dzieckiem z okazji jubileuszu 100 – lecia TPD.

Więcej zdjęć na stronach:
https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/30050-tpd-ma-juz-100-lat-koncert-jubileuszowy-w-legnicy-foto
https://foto.lca.pl/foto,1573848570,Legnica_wi_towa_a_100_lecie_Towarzystwa_Przyjaci_Dzieci.html

BONUS OD ŻYCIA DLA BEZDOMNIAKA

"Jeżeli jesteś Szczęściarzem potrzeba pomocy potrzebującym wkroczy w Twoje życie, skradnie Twoje myśli i… Może nie wszystko, ale wiele zmieni w Twoim życiu na lepsze!"

Akcja "IDZIE ZIMA, CIEPŁA NI MA" przekroczyła granice Legnicy i zawędrowała do Rzeszotar .W porozumieniu z Pani Mają z „Legnickiego SOS dla zwierzaka”  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rzeszotarach zebrali i przekazali pensjonariuszom legnickiego schroniska dla bezdomniaków koce i kołdry na czas chłodów.

W imieniu bezdomnych czworonogów dziękujemy z całego serduszka uczniom oraz ich rodzicom i opiekunom.

W imieniu uczniów do schroniska pojechały dwie uczennice Alicja oraz Weronika dziewczynkom dziękujemy za odwiedziny na Ceglanej.

BONUS OD ŻYCIA DLA BEZDOMNIAKA

Znakowanie zniczy 2019

Podtrzymując tradycję z lat ubiegłych i w tym roku nasza placówka wzięła udział w akcją symbolicznego znakowania grobów bohaterów walk powstańczych i wyzwoleńczych pochowanych na trenie Gminy Miłkowice.

W dniach 29-30 października 2019 uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach odwiedzili cmentarze komunalne w Ulesiu i Rzeszotarach.

Zapalając oznakowane znicze oddaliśmy hołd i pamięć tym, którzy oddali życie za Naszą Ojczyznę.

Dzień Zdrowego Żywienia - 31.10.2019

Dnia 31 października 2019 roku w naszej szkole w klasach I – III odbył się "Dzień Zdrowego Żywienia". W każdej klasie tego dnia przeprowadzono zajęcia dydaktyczne dotyczące zdrowego odżywiania i warsztaty kulinarne. W klasach odbyły się również wspólne, zdrowe śniadania  w formie: kanapek, koreczków, naleśników, soków i innych zdrowych smakołyków. Dodatkowym zadaniem był udział uczniów klas I i II w drużynowym konkursie na temat zdrowego odżywiania „Czy wiesz, co jesz?”. Konkurs przygotowały i przeprowadziły uczennice klasy III (z niewielką pomocą swojej wychowawczyni ;) ).

Pamiętajmy o zdrowych nawykach żywieniowych każdego dnia!