Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

0903068
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
352
484
2603
10767

Twoje IP: 34.238.192.150

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

Apel inaugurujący rok szkolny 2018/2019

3 września 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Rzeszotarach rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 9.00 uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym. Następnie uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali się na salę OSP, gdzie o godzinie 10.00 rozpoczął się apel inaugurujący nowy rok szkolny 2018/2019.

Na apelu oprócz uczniów klas I-VIII, Grona Pedagogicznego, Dyrekcji Szkoły obecni byli również zaproszeni Goście, rodzice, dziadkowie, przedszkolaki oraz uczniowie.

Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania Roty. Pani dyrektor Barbara Jankowicz przywitała gorąco uczniów wracających po wakacyjnej przerwie, szczególnie ciepło zwracając się do pierwszoklasistów, dla których był to jeden z najważniejszych dni w życiu. W tym dniu odbyło się również uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. Dzieci zostały obdarowane prezentami zarówno przez rodziców jak i Panią Dyrektor. Podczas uroczystości Pani Justyna Krawczyk-Bil złożyła uroczyste ślubowanie nauczyciela mianowanego oraz odebrała z rąk Pana Wójta akty mianowania.  Każda klasa spotkała się również ze swoim wychowawcą, by zapoznać się z planem zajęć oraz przypomnieć zasady bezpieczeństwa w szkole oraz w drodze do i ze szkoły.

 

Czytaj więcej...

Wakacje 2018!

22 czerwca 2018 – to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie. Nadszedł dzień zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

W ostatni dzień roku szkolnego uczniowie, wraz z rodzicami, przybyli do szkoły, aby odebrać świadectwa. Najlepsi odebrali je w czasie uroczystego apelu z rąk Pana Dyrektora. Pozostali z rąk wychowawców podczas spotkania w klasach.

I wreszcie nadszedł najbardziej wyczekiwany moment: nagrody, ... i WAKACJE!

Czytaj więcej...

Festyn Rodzinny pt. "Jagodowe Biesiadowanie".

W sobotę 16 czerwca 2018 w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny pt. "Jagodowe Biesiadowanie".

Miło nam było gościć  w naszych progach uczniów wraz z Rodzicami oraz wielu sympatyków i zaproszonych Gości. Festyn- uroczyście otwarty przez Panią Dyrektor Barbarę Jankowicz, rozpoczął się  przedstawieniem „Jak to ze lnem było" w wykonaniu uczniów kl. IV - VII. Następnie na boisku szkolnym rozpoczął się „Koncert dla Mamy i Taty” przygotowany przez uczniów klas 0-III.

W następnej kolejności zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy z zespołem Quest.

Oj działo się !!! Trudno to wszystko opisać. Myślę, że ten festyn kolorów, rodzinnej radości i rozrywki długo zostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia, dziękujemy uczniom wspólną dobrą zabawę, dziękujemy Rodzicom za odwiedziny,wsparcie i humor, dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego święta!!!

Do zobaczenia na następnym festynie.

Czytaj więcej...

Droga do teatru

2018 droga do teatru m

Wycieczka w Góry Stołowe i do Kudowy-Zdrój

Dnia 6 czerwca 2018 r. roku klasy IV – VII  Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rzeszotarach wyjechały na jednodniową wycieczkę w Góry Stołowe i do Kudowy - Zdrój.

Rano, bo o godzinie szóstej czterdzieści pięć, uczniowie stawili się na zbiórkę z uśmiechami na twarzach. Młodzież sprawnie wsiadła do autokaru i wyruszyła w drogę. Po trzygodzinnej trasie, w tym przejeździe przez Republikę Czeską, podopieczni dotarli do Kudowy – Zdrój – jednej z najsłynniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce. Po wyjściu z autobusu uczniowie szybkim krokiem przeszli do zlokalizowanego nieopodal Szlaku Ginących Zawodów. Tylko tutaj podczas jednej wizyty można było zapoznać się z ginącymi zawodami: garncarstwem, kowalstwem, tkactwem i piekarstwem. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak w dawnych czasach był pieczony chleb, robiono gliniane garnki, wyrabiano podkowy dla koni. Poza tym młodzież zobaczyła nieużywane już w dzisiejszych czasach urządzenia gospodarstwa domowego i dawne ludowe stroje. Na koniec pobytu w skansenie pani przewodnik oprowadziła dzieci po mini zoo.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Jagodowe Biesiadowanie

Zapraszamy na Jagodowe Biesiadowanie

XLIX Rajd Szlakiem Polskiej Miedzi

Uczniowie naszej szkoły znów na rajdowych ścieżkach! 26 maja w sobotę w Dzień Święta Wszystkich Mam nasza modzież ze szkoły w Rzeszotarach, wspólnie z innymi grupami z Legnicy, w tym z Miłkowic, brała udział w 52 Rajdzie Szlakiem Polskiej Miedzi.

Przeszliśmy trasę około 6 km: Gola -  Grzybowa Góra – Koźlice. Było nas z szkoły z Rzeszotar razem z Miłkowicami ponad 40 osób. Pogoda była słoneczna, zieleń piękna, a trasa cudownie leśna. Dziękujemy oczywiście za wylosowane upominki, kiełbaski i moc wrażeń. Był to ostatni rajd w tym roku szkolnym, więc możemy zacytować słowa Juliusza Cezara: VENI, VIDI, VICI

Opekunami byli: nauczyciel historii Adam Wiewiórka przy wsparciu Pani Apolonii Dominik – nauczycielki Przyrody z Miłkowic.

Do Zobaczenia na szlakach rajdowych w roku szkolnym 2018/2019.

Czytaj więcej...