Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

0903082
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
366
484
2617
10781

Twoje IP: 34.238.192.150

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

Bezpieczna droga do szkoły 2019

19 września 2019 r. gościliśmy przedstawicieli policji z Komisariatu w Chojnowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego z Legnicy. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci  rozmawiali  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności  omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Dzieci oglądały również filmy edukacyjne dotyczące właściwego zachowania przy kontaktach z obcymi.  Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Czytaj więcej...

List Kuratora do Rodziców

Wrocław, 2019-09-16

Drodzy Rodzice!
Z radością informuję, że szkoły, przedszkola i placówki na Dolnym Śląsku pracują normalnie, panuje w nich spokój, ład i porządek.

Podwójny rocznik złożony z absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych z powodzeniem zmieścił się w liceach ogólnokształcących, technikach i szkołach branżowych. Trudno by było inaczej, skoro organy prowadzące (wśród nich lwią część stanowią samorządy) przygotowały w poszczególnych typach szkół więcej miejsc niż uczniów. Wszystkim osobom zaangażowanym w tę dwukrotnie intensywniejszą rekrutację należą się serdeczne podziękowania. Miejsc starczyło z kilku powodów - niż demograficzny od kilkunastu lat dotykał szkoły dolnośląskie (to przyczyna najważniejsza), wygaszone zostały gimnazja w zespołach szkół, część budynków gimnazjalnych została przeznaczona na potrzeby szkół ponadpodstawowych, w niektórych szkołach zaadaptowano dodatkowe pomieszczenia. Tak jak w poprzednich latach najlepsi uczniowie dostali się do szkół pierwszego wyboru, ci ze słabszymi wynikami do szkół drugiego i trzeciego wyboru.

Z danych zebranych przez Kuratorium Oświaty od dyrektorów szkół na dzień 9 września br. wynika, że spośród 402 szkół ponadpodstawowych w 72 zajęcia dydaktyczne (lekcje) kończą się później, w 27 wcześniej niż rok temu. 82 szkoły kończą zajęcia po godzinie 16.00, wśród nich w 32 szkołach zajęcia po godz. 16.00 odbywa tylko jeden oddział i to najczęściej tylko w jednym dniu tygodnia. Wśród działających w bieżącym roku szkolnym 402 dolnośląskich szkół ponadpodstawowych wydłużona organizacja zajęć dotyczy  od 7% (28 szkół, w których co najmniej 2 oddziały przez większość dni tygodnia kończą naukę po godz. 16.00) do 20 % (82 szkoły kończące zajęcia po godz. 16.00). W ubiegłym roku było to odpowiednio od 5% (18 z 363 działających wówczas szkół) do 16,5% (60
z 363 szkół). W ubiegłym roku 13 szkół kończyło pracę po godz. 18.00, w tym roku jest to 19 szkół. Późne kończenie zajęć dotyczy głównie szkół kształcących w zawodach (technika, szkoły branżowe) i sportowych, a powodem jest zbyt mała liczba specjalistycznych pracowni i obiektów sportowych.

Czytaj więcej...

Wizyta Furmanów

W dniu 18 września 2019 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty taneczne prowadzone przez Panie Olę i Magdę ze Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Folkloru  Furmani.  Podczas zajęć uczniowie poznali podstawowe kroki polki oraz walczyka, nauczyły się też śpiewać piosenkę o Ogrodowym. Dzieciakom bardzo się podobało  i zadeklarowały udział w zajęciach zespołu dziecięcego prowadzonego przez Furmanów.

Czytaj więcej...

HARMONOGRAM ZAJĘĆ W PROJEKCIE "Nowoczesna edukacja w Gminie Miłkowice"

2019 harmonogram

Informacja dot. obiadów

OPŁATY ZA OBIADY PROSZĘ KIEROWAĆ NA KONTO  :

SZKOŁA PODSTAWOWA W RZESZOTARACH,
ul. Wiejska 68,  59-222 Miłkowice

Bank Spółdzielczy we Wschowie
33 8669 0001 2032 0320 5844 0002


Opłaty w roku szkolnym 2019/20:

  • - grupa 1- klasy „0”- 5,50 zł/dzień
  • - grupa 2- klasy I - IV-6,50 zł/ dzień
  • - grupa 3- klasy V - VIII – 7,50 zł /dzień

W tytule proszę podać nazwisko dziecka oraz miesiąc.

Potwierdzenie wpłaty dostarczyć do szkoły. Termin wpłat do 10 każdego miesiąca.
Nieobecność dziecka rodzice są zobowiązani zgłosić do godz. 8:00.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019 odświętnie ubrani uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami zgromadzili się na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020. Po Mszy Świętej wszyscy udali się do świetlicy wiejskiej OSP, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Pani dyrektor Barbara Jankowicz przywitała  zaproszonych gości,  rodziców oraz  gorąco uczniów wracających po wakacyjnej przerwie, szczególnie ciepło zwracając się do pierwszoklasistów, dla których był to jeden z najważniejszych dni w życiu.  W tym dniu odbyło się również uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. Dzieci zostały obdarowane słodkimi prezentami.

Podczas uroczystości Pani Danuta Sakłaska odebrała z rąk Pana Wójta list gratulacyjny z okazji 40-lecia pracy zawodowej.   Natomiast Pani Danuta Paczyńska otrzymała gratulacje z okazji  otrzymania tytułu nauczyciela dyplomowanego.

Każda klasa spotkała się również ze swoim wychowawcą, by zapoznać się z planem zajęć oraz przypomnieć zasady bezpieczeństwa w szkole oraz w drodze do i ze szkoły.

Czytaj więcej...