Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

1668491
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
598
2072
14022
56384

Twoje IP: 3.236.156.34

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki Koledzy!

Państwo polskie jest wielką, bezcenną wartością. Trzeba było walki i pracy, potu i krwi kilku pokoleń, aby Polska po pierwszej wojnie światowej mogła wrócić
na mapę Europy. Potrzebny był ogromny wysiłek i determinacja, żeby obalić komunistyczną władzę, wyrwać się spod podkutego buta Moskwy i po raz drugi w XX wieku odzyskaćniepodległość na przełomie lat 80-tych i 90-tych.My współcześni Polacy mamy wreszcie własne, demokratyczne państwo. Współtworzymy społeczeństwo otwarte,cieszymy się pełnią praw obywatelskich.

Czytaj więcej...

Zrywam z plastikiem

„ZRYWAM Z PLASTIKIEM”

„Zrywam z plastikiem” to kolejna akcja ekologiczna w której czynnie uczestniczy nasza placówka. Nic nas nie kosztuje a dużo możemy zyskać. Zbieramy czyste niezgniecione butelki po wodzie i napojach, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Butelki wymieniamy na punkty każda butelka to 5 pkt, gdy zbierze 1000 punktów, otrzymuje bon o wartości 20 zł do wykorzystania w sklepie Decathlon.

Zachęcamy Państwa do zbierania butelek i wrzucania ich do automatu przy sklepie Decathlon.

Kwiaty za elektrograty

                                           „KWIATY ZA ELEKTROGRATY – 2020”

W tym roku szkolnym również Nasza Szkoła włączyła się do projektu edukacyjnego Castoramy „Kwiaty za elektrograty 2020”. Oddaliśmy do legnickiego sklepu Castorama zużyte baterie, które uczniowie przynosili przez dłuższy czas, a w zamian otrzymaliśmy piękne wrzosy. Zdobią one teraz rabatkę przed szkołą, oraz salę świetlicową. Dzięki otrzymanym kwiatom uczniowie sprawdzili się w roli ogrodników,dużo przyjemności sprawiło im sadzanie kwiatków. Zachęcamy do zbierania i przynoszenia do szkoły zużytych baterii, w przyszłym roku również weźmiemy udział w akcji ekologicznej.

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

                                                                                                                                           

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki Koledzy!

Na świecie i w Europie podnosi się druga fala pandemii koronawirusa. To zjawisko dotyka również Polski, liczba dziennych zachorowań w naszym kraju sięgnęła ponad 13 tysięcy. Rząd Rzeczypospolitej całe państwo ogłosił czerwoną strefą i wprowadził szereg obostrzeń. Ich celem jest ochrona zdrowia i życia obywateli, spłaszczenie wzbierającej fali zachorowań, utrzymanie funkcjonalności systemu opieki zdrowotnej. Od poniedziałku 26 października br. przez okres 2 tygodni zdalne nauczanie będzie odbywać się w klasach 4-8 w szkołach podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych.

Czytaj więcej...

Informacja o zdalnej nauce

INFORMACJA O ZDALNEJ NAUCE.

W dniach 26 października do 6 listopada 2020 r. klasy IV – VIII pracują wtrybie zdalnym.
W związku z powyższym od poniedziałku 26.10 lekcje będą prowadzone przy pomocy Microsoft Teams wg planu zajęć. Zajęcia rozpoczynać się będą wg godzin i trwać 30 minut:

1 lekcja 8:00 - 8:30
2 lekcja 8:40 - 9:10
3 lekcja 9:35 - 10:05
4 lekcja 10:30 - 11:00
5 lekcja 11:35 - 12:05
6 lekcja 12:30 - 13:00
7 lekcja 13:20 - 13:50
8 lekcja 14:10 - 14: 40


Narzędziem komunikacji z wychowawcą/nauczycielami pozostaje także e dziennik.

Realizowane będą zajęcia wynikające z ramowych planów nauczania, bez kół zainteresowań             i zajęć dodatkowych.

Zgodnie z założeniami programu Zdalna Szkoła oraz Zdalna Szkoła + istnieje możliwość wypożyczenia laptopa na czas nauki zdalnej. Laptop można wypożyczyć po zawarciu umowy z placówką. Rodzice/opiekunowie którzy chcą wypożyczyć laptop powinny zgłosić się z dowodem osobistym do sekretariatu szkoły celem wypełnienia wniosku oraz podpisania umowy.

Prosimy o śledzenie informacji na e-dzienniku i stronie internetowej placówki.

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

W czwartek 15 października 2020 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na ucznia. Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni pani Agnieszki Jasińskiej. Uczyły się dzielnie wierszy, podstaw matematyki, piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób.

Tego dnia w klasie I panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane były w świąteczny strój galowy, sala udekorowana – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście, mimo, że odbywało się ze względów epidemiologicznych tylko w klasowym gronie, bez obecności Rodziców i gości.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem przez uczniów klasy I pani Dyrektor. Następnie dzieci wykonały krótką część artystyczną: śpiewały piosenki, recytowały wiersze, odpowiadały na zadawane przez wychowawczynię zagadki.

Po zakończeniu części artystycznej, uczniowie klasy I ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. “Pasuję Cię na ucznia” – mówiła Pani Dyrektor, dotykając piórem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Był to niezwykły moment dla uczniów i wychowawczyni, a także także Pani Dyrektor. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy, słodycze i małe upominki oraz wspólnie pozowali do pamiątkowych zdjęć. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Informacje dla ósmoklasisty

Informacje dla ósmoklasistów

Terminy i zasady przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty

HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2020/2021

  W szkołach dla dzieci i młodzieży, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym
W terminie głównym
  1. język polski -  25 maja 2021r. (wtorek) – godz. 9:00
  2. matematyka -  26 maja 2021r. (środa) – godz. 9:00
  3. język obcy nowożytny - 27 maja 2021r. (czwartek) – godz.9:00
W terminie dodatkowym
  1. język polski - 16 czerwca 2021r. (środa) – godz. 9:00
  2. matematyka - 17 czerwca 2021r. (czwartek) – godz. 9:00
  3. język obcy nowożytny - 18 czerwca 2021 r. (piątek) – godz. 9:00

CZAS TRWANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW

  Czas trwania (min.)

arkusz

standar­dowy

przedłużenie czasu,
o którym mowa w pkt. 17.

Komunikatu CKE

język polski 120 do 180
matematyka 100 do 150
język obcy nowożytny 90 do 135
  • Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

    Czytaj więcej...