Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

1441139
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
1374
739
1374
41335

Twoje IP: 3.237.94.109

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

Jubileusz 70-lecia - sprawozdanie

Za nami Jubileusz 70-lecia naszej szkoły. Główne uroczystości odbyły się w piątek 17 czerwca 2016 roku po kilku miesiącach przygotowań i pracy wielu ludzi: nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, rodziców, przyjaciół i absolwentów. Honorowy Patronat nad obchodami uroczystości 70-lecia istnienia szkoły objęli:

- Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego - pan Tadeusz Samborski

- Starosta Legnicki - pani Janina Mazur

- Wójt Gminy Miłkowice - pan Dawid Stachura

- Przewodniczący Rady Gminy Miłkowice - pan Tadeusz Gładysz

Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe : Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeszotarach.

Uroczystości jubileuszowe szkoły rozpoczęto Mszą św. Kościele pw. Krzyża Świętego w Rzeszotarach koncelebrowaną przez proboszcza parafii Stanisława Kawzowicza oraz księdza profesora Józefa Mandziuka absolwenta naszej szkoły w intencji uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły "...za tych co odeszli, ...za tych którzy tworzyli przeszłość, ...za tych którzy tworzą teraźniejszość..." Homilię wygłosił ksiądz profesor Józef Mandziuk. Po mszy świętej barwny korowód przeszedł do świetlicy OSP w Rzeszotarach, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Starosta Legnicki Janina Mazur, Wójt Gminy Miłkowice Dawid Stachura, Przewodniczący Rady Gminy Miłkowice Tadeusz Gładysz, dyrektor GOKIS Miłkowice Anna Graf, kierownik Oddziału Banku w Miłkowicach Elżbieta Hajtko, Nadleśnictwo Legnica reprezentowała Joanna Hościło, Księża: profesor Józef Mandziuk oraz proboszcz Stanisław Kawzowicz, radni Gminy Miłkowice: Elżbieta Golec, Sławomir Basista, Paweł Barełkowski, Zdzisław Szkutnik, sołtysi: Jolanta Górzyńska, Agata Woźniak, dyrektorzy szkół: Dorota Rycombel, Barbara Iwan, Mariusz Szklarz, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy Kazimierz Pleśniak, prezes OSP Rzeszotary Łukasz Lange, Komendant Główny OSP Gminy Miłkowice Artur Hościło, przyjaciele szkoły: Leszek Kibler, Piotr Krawczyk, Waldemar Kwaśny, emerytowani dyrektorzy: Roman Tylawski, Helena Szczepaniak, emerytowani nauczyciele: Aleksandra Kita, Aurelia Golec, Zdzisław Wdowiak, Ewa Sieradzka, emerytowani pracownicy szkoły: Halina Szastków, Władysław Blajchert, Projekcja Wrocław Krzysztof Żmuda, dyrektor Banku PKO BP Katarzyna Krzywiecka- Dłutowska, opiekun SKO Elżbieta Majewska oraz absolwenci, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły i uczniowie . Podczas apelu prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Kazimierz Pleśniak w Legnicy odznaczył sztandar szkoły odznaką „Przyjaciel dziecka”. Odznakę otrzymały także: dyrektor szkoły Barbara Jankowicz oraz opiekun szkolnego koła Danuta Paczyńska. Szkoła otrzymała liczne życzenia i serdeczne gratulacje.

Podczas uroczystości została odsłonięta tablica pamiątkowa przez absolwenta pana Waldemara Kwaśnego w asyście krasnoludka Amelki Paczyńskiej, uczennicy klasy I. Po odśpiewaniu Roty i złożeniu kwiatów pod tablicą pokrojono jubileuszowy tort i odśpiewano jubilatce ,,sto lat”. Dla upamiętnienia tego dnia posadzono siedem krzewów ozdobnych, które symbolizują 70 lecie szkoły. Zostały one posadzone przez: Janinę Mazur – Starostę Legnickiego, Dawida Stachurę – Wójta Gminy Miłkowice, Tadeusza Gładysza – Przewodniczącego Rady Gmin Miłkowice, Helenę Szczepaniak – emerytowanego Dyrektora Szkoły, Barbarę Jankowicz – Dyrektora Szkoły, Waldemara Kwaśnego – absolwenta szkoły, Piotra Blondka – ucznia szkoły. 

Około godziny 13.00 rozpoczął się festyn ,,Tęczą malowany”, podczas którego na dzieci i dorosłych czekało moc atrakcji i pyszny poczęstunek. W trakcie festynu odbyło się także podsumowanie projektu ,, Śladami dziedzictwa literackiego Marii Konopnickiej”, który był finansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz prezentacji.

POBIERZ: PREZENTACJA 70-lecie Szkoły POdstawowej im. Marii Konopnickiej w Rzeszotarach