Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

1441140
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
1375
739
1375
41336

Twoje IP: 3.237.94.109

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

Przedstawienie profilaktyczne "Kolczasta Przyjaźń" - 8 listopada 2016

Przedstawienie profilaktyczne "Kolczasta Przyjaźń" - 8 listopada 20168 listopada 2016 uczniowie naszej szkoły brali udział w przedstawieniu profilaktycznym pt.: "Kolczasta przyjaźń” zaprezentowanym przez Impresariat Artystyczny "Inspiracja” Karków.

Spektakl poruszał zagadnienia tolerancji wobec innych oraz przyjaźni. Aktorzy ukazali postać Jeżyka, który był wyśmiewany przez społeczność z lasu, głównie złośliwego i pewnego siebie Tygrysa, ze względu na swoją odmienność związaną z wyglądem.

W trakcie trwania przedstawienia dzieci szybko dostrzegły , że Jeżyk pomimo tego, że ma kolce, posiada bardzo dużo zalet i umiejętności. Ponadto jego postać promowała potrzebę dbania o higienę osobistą oraz zdrowego odżywiania. W końcowej fazie spektaklu Tygrys dostrzega, że jego „kolczasty kolega” ma wiele pozytywnych cech, jest miły, uczciwy i zasługuje na szacunek i przyjaźń.

Problem ukazany w przedstawieniu jest aktualny w rzeczywistości szkolnej, zdarza się, że niewielka odmienność osoby, np. wygląd, czy ubiór, staje się przyczyną problemów – wyśmiewania, dyskryminacji ze strony innych dzieci, wykluczenia z grupy rówieśniczej. Przedstawienie bardzo podobało się naszym uczniom i miejmy nadzieję, że dzięki niemu dzieci zrozumieją potrzebę tolerancji wobec drugiego człowieka, bo przecież każdy z nas jest inny, ale na swój sposób wyjątkowy i wartościowy. A dzięki tej „inności” świat jest ciekawy i warty poznawania.