Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

1286317
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
2570
1643
9104
18033

Twoje IP: 34.204.187.106

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

Wycieczka w Góry Stołowe i do Kudowy-Zdrój

Dnia 6 czerwca 2018 r. roku klasy IV – VII  Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rzeszotarach wyjechały na jednodniową wycieczkę w Góry Stołowe i do Kudowy - Zdrój.

Rano, bo o godzinie szóstej czterdzieści pięć, uczniowie stawili się na zbiórkę z uśmiechami na twarzach. Młodzież sprawnie wsiadła do autokaru i wyruszyła w drogę. Po trzygodzinnej trasie, w tym przejeździe przez Republikę Czeską, podopieczni dotarli do Kudowy – Zdrój – jednej z najsłynniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce. Po wyjściu z autobusu uczniowie szybkim krokiem przeszli do zlokalizowanego nieopodal Szlaku Ginących Zawodów. Tylko tutaj podczas jednej wizyty można było zapoznać się z ginącymi zawodami: garncarstwem, kowalstwem, tkactwem i piekarstwem. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak w dawnych czasach był pieczony chleb, robiono gliniane garnki, wyrabiano podkowy dla koni. Poza tym młodzież zobaczyła nieużywane już w dzisiejszych czasach urządzenia gospodarstwa domowego i dawne ludowe stroje. Na koniec pobytu w skansenie pani przewodnik oprowadziła dzieci po mini zoo.

Następnie uczestnicy zrealizowali drugą część wycieczki, czyli udali się do założonego w 1993 roku Parku Narodowego Gór Stołowych.   Pierwszym punktem pobytu w Górach Stołowych było przejście skalnego labiryntu, zwanego „Błędnymi Skałami”. Przeciskając się przez wąskie szczeliny, podopieczni zwracali uwagę na niepowtarzalne nazwy skał, między innymi: „Kurza Stopka”, „Skalne Siodło” czy „Okręt”. Po jednogodzinnym zmaganiu z urokami Parku Narodowego, przyszedł czas na drugi punkt pobytu – wejście na szczyt Szczelińca Wielkiego, położonego 919 m. n. p. m. Tam był czas na zdjęcia, odpoczynek, jeszcze chwilę po zejściu z góry na kupienie pamiątek. O godzinie 18.00 udano się w drogę powrotną do Rzeszotar.

Podczas jazdy dzieci co chwilę wspominały, co ujrzały w trakcie wycieczki. Widać, że były zadowolone. W Rzeszotarach na podopiecznych czekali stęsknieni rodzice, którzy nie mogli się doczekać, aby uściskać swoje pociechy.

Bartosz Z.