Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

0974251
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
93
676
6004
19608

Twoje IP: 18.232.51.247

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

Europejski Dzień Języków Obcych

26 i 27 września 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Każda klasa została przygotowała plakaty na temat krajów, które wcześniej przedstawiciele klas wylosowali. Sale zostały przystrojone w barwy danych państw, a niektóre klasy nawet przygotowały tradycyjne potrawy.

Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków po raz kolejny Uczniowie przekonali się, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.

Lekcje języka angielskiego poświęcone zostały pogadance na temat Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uczniowie szukali argumentów dlaczego warto uczyć się języków obcych? Wniosek był jeden: JĘZYKÓW WARTO SIĘ UCZYĆ. Starajmy się więc być bardziej otwarci na naukę języków obcych, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność nam się przyda.

Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie dowiedzieli się jakie jest najdłuższe słowo wybranych krajów, rozpoznawali języki podczas słuchania piosenki „Despasito”, która została wykonana w 14 językach.

Łamańce językowe po angielsku, norwesku a nawet po polsku były dla niektórych uczniów nie lada wyzwaniem.