Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

1737047
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
1762
974
5871
55263

Twoje IP: 3.238.186.43

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

W czwartek 15 października 2020 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na ucznia. Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni pani Agnieszki Jasińskiej. Uczyły się dzielnie wierszy, podstaw matematyki, piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób.

Tego dnia w klasie I panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane były w świąteczny strój galowy, sala udekorowana – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście, mimo, że odbywało się ze względów epidemiologicznych tylko w klasowym gronie, bez obecności Rodziców i gości.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem przez uczniów klasy I pani Dyrektor. Następnie dzieci wykonały krótką część artystyczną: śpiewały piosenki, recytowały wiersze, odpowiadały na zadawane przez wychowawczynię zagadki.

Po zakończeniu części artystycznej, uczniowie klasy I ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. “Pasuję Cię na ucznia” – mówiła Pani Dyrektor, dotykając piórem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Był to niezwykły moment dla uczniów i wychowawczyni, a także także Pani Dyrektor. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy, słodycze i małe upominki oraz wspólnie pozowali do pamiątkowych zdjęć. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.