Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

0903031
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
315
484
2566
10730

Twoje IP: 34.238.192.150

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

BONUS OD ŻYCIA DLA BEZDOMNIAKA

"Jeżeli jesteś Szczęściarzem potrzeba pomocy potrzebującym wkroczy w Twoje życie, skradnie Twoje myśli i… Może nie wszystko, ale wiele zmieni w Twoim życiu na lepsze!"

Akcja "IDZIE ZIMA, CIEPŁA NI MA" przekroczyła granice Legnicy i zawędrowała do Rzeszotar .W porozumieniu z Pani Mają z „Legnickiego SOS dla zwierzaka”  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rzeszotarach zebrali i przekazali pensjonariuszom legnickiego schroniska dla bezdomniaków koce i kołdry na czas chłodów.

W imieniu bezdomnych czworonogów dziękujemy z całego serduszka uczniom oraz ich rodzicom i opiekunom.

W imieniu uczniów do schroniska pojechały dwie uczennice Alicja oraz Weronika dziewczynkom dziękujemy za odwiedziny na Ceglanej.

BONUS OD ŻYCIA DLA BEZDOMNIAKA

Znakowanie zniczy 2019

Podtrzymując tradycję z lat ubiegłych i w tym roku nasza placówka wzięła udział w akcją symbolicznego znakowania grobów bohaterów walk powstańczych i wyzwoleńczych pochowanych na trenie Gminy Miłkowice.

W dniach 29-30 października 2019 uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach odwiedzili cmentarze komunalne w Ulesiu i Rzeszotarach.

Zapalając oznakowane znicze oddaliśmy hołd i pamięć tym, którzy oddali życie za Naszą Ojczyznę.

Dzień Zdrowego Żywienia - 31.10.2019

Dnia 31 października 2019 roku w naszej szkole w klasach I – III odbył się "Dzień Zdrowego Żywienia". W każdej klasie tego dnia przeprowadzono zajęcia dydaktyczne dotyczące zdrowego odżywiania i warsztaty kulinarne. W klasach odbyły się również wspólne, zdrowe śniadania  w formie: kanapek, koreczków, naleśników, soków i innych zdrowych smakołyków. Dodatkowym zadaniem był udział uczniów klas I i II w drużynowym konkursie na temat zdrowego odżywiania „Czy wiesz, co jesz?”. Konkurs przygotowały i przeprowadziły uczennice klasy III (z niewielką pomocą swojej wychowawczyni ;) ).

Pamiętajmy o zdrowych nawykach żywieniowych każdego dnia!

Akcji "Prezent dla seniora"!

Akcja "Prezent dla seniora"Dołącz do akcji „Prezent dla seniora”.

To wielka radość dla ludzi starszych :)

Każdy z nas może zostać Mikołajem i spełnić te marzenia.

Zbieramy prezenty dla pacjentów z terapii zajęciowej podopiecznych z „Niebieskiego Parasola” w Chojnowie.

W tym roku proszą Mikołaja o: nożyczki, kleje, tasiemki, wstążki, kredki, pisaki, papier kolorowy, kolorowanki, farby, pistolety do kleju, pędzle, brokaty i inne kolorowe dodatki które przydadzą się podczas zajęć.

Przyłącz się i ty :)  artykuły do stworzenia paczki zbieramy  do 15 listopada. Zapraszamy chętnych do pomocy w tak pięknym wydarzeniu. Wzruszenie i uśmiech seniora, który chcemy wywołać są bezcenne. Prezenty zostaną rozdane seniorom 6 grudnia, w Mikołajki.

Koordynator szkolny: Marta Tarasionek, Ewelina Tarasionek

Dzień Edukacji Narodowej - 14.10.2019

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

14 października 2019 roku w Szkole Podstawowej im Marii Konopnickiej  odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli Wójt Gminy Miłkowice, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Barbara Jankowicz, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.

W części artystycznej  uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego pod kierunkiem pani Danuty Sakłaskiej,  tańcem, śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

4 października 2019 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą przeprowadzoną przez kandydatów w dniach od 16.09.2012 – 03.10.2012r. w formie plakatów z programem wyborczym oraz zdjęciem kandydata.

Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły, uczniowie przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas IV- VIII, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 5 kandydatów.

Rezultat wyborów do Samorządu Uczniowskiego:

 • Karolina Konwant kl. VIII- Przewodnicząca
 • Patryk Grybel kl. VIII- Zastępca
 • Członkowie Samorządu Uczniowskiego:
  Nina Cyman kl. VII
  Katarzyna Łaźna kl. VI
  Julia Żółkiewska kl. VI
  Marcelina Choniawko kl. VI
  Julia Choniawko kl. V
  Tymoteusz Gruszecki kl. V
  Oliwia Papadopoulu kl. VIII
  Emilia Kwaśna kl. VIII

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020 jest Pani Monika Rajczakowska.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za wysoką frekwencję,    a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Europejski Dzień Języków Obcych

26 i 27 września 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Każda klasa została przygotowała plakaty na temat krajów, które wcześniej przedstawiciele klas wylosowali. Sale zostały przystrojone w barwy danych państw, a niektóre klasy nawet przygotowały tradycyjne potrawy.

Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków po raz kolejny Uczniowie przekonali się, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.

Lekcje języka angielskiego poświęcone zostały pogadance na temat Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uczniowie szukali argumentów dlaczego warto uczyć się języków obcych? Wniosek był jeden: JĘZYKÓW WARTO SIĘ UCZYĆ. Starajmy się więc być bardziej otwarci na naukę języków obcych, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność nam się przyda.

Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie dowiedzieli się jakie jest najdłuższe słowo wybranych krajów, rozpoznawali języki podczas słuchania piosenki „Despasito”, która została wykonana w 14 językach.

Łamańce językowe po angielsku, norwesku a nawet po polsku były dla niektórych uczniów nie lada wyzwaniem.