Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

0974231
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
73
676
5984
19588

Twoje IP: 18.232.51.247

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

GRAMY BO LUBIMY DLA RATOWANIA ZDROWIA I ŻYCIA DZIECI

W dniach 9-10 stycznia 2020 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w Wielkie Granie Dla Ratowania Zdrowia i Życia Dzieci na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W szkole została przeprowadzona akcja sprzedaży hot - dogów i babeczek, a zebrane pieniądze, w kwocie 1220 zł, zasiliły konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Włączając się w tę akcję charytatywną udowodniliśmy, po raz kolejny, że mamy wielkie serca, które są otwarte na potrzeby innych.

Dziękuję uczniom, rodzicom, nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu tej akcji oraz za bezinteresowną chęć czynienia dobra.

"Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas" (Flora Edwards).

Kiermasz Bożonarodzeniowy 2019

15 grudnia 2019 r. odbył się doroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Zaproszeni goście, dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie z rodzinami spotkali się w sali OSP by wysłuchać Koncertu Pastorałek. Każda klasa zaprezentowała świąteczną piosenkę:

„Jest taki dzień”

„Zostań Jezu mym braciszkiem”,

„Od serca do ucha” i „Skrzypi wóz”,

„Prowadź nas gwiazdeczko mała”,

„Betlejem”,

„Dziecinka mała”,

„Był pastuszek bosy”,

„Gore gwiazda Jezusowi”,

„Nie miały aniołki”

„Mario, czy ty wiesz?”

Akcje charytatywne

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,
nie przez to, kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi"
Jan Paweł II

W listopadzie i grudniu 2019 r. Szkolne Koło Wolontariatu, którego opiekunem jest p. Danuta Paczyńska zorganizowało kilka akcji charytatywnych:

Akcja charytatywna „Ile waży św. Mikołaj?” – zbiórka monet dla Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, która udziela wsparcia swoim wychowankom. Udało się nam zebrać 301,50 zł.

Akcja charytatywna „Uśmiech pod choinkę” – zbiórka słodyczy i zabawek dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy

Szkolny Dzień Wolontariusza – zorganizowanie akcji charytatywnej na rzecz 2 letniego chłopca, Artura Juniora, chorego na Mózgowe Porażenie Dziecięce, któremu potrzebna jest rehabilitacja. Koło Wolontariatu zorganizowało sprzedaż gofrów.
Zebrana kwota 550 zł zostanie w najbliższym czasie przekazana mamie chłopca.

Serdecznie dziękujemy Wolontariuszom, nauczycielom, uczniom i rodzicom:

za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy,
za bezinteresowną chęć do czynienia dobra,
za pomoc i życzliwość

- DZIĘKUJEMY!

Zapraszamy na Kiermasz Bożonarodzeniowy 2019!

Zapraszamy na Kiermasz Bożonarodzeniowy!Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej  w Rzeszotarach mają zaszczyt zaprosić mieszkańców gminy Miłkowice na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 15 grudnia 2019r. o  godz. 16 .00 w  sali OSP  w Rzeszotarach.

  • Proponujemy Państwu różnorodne ozdoby świąteczne wykonane i ozdabiane przez uczniów naszej szkoły:

 

stroiki świąteczne

bombki wykonane różną techniką

dekoracje świąteczne

oraz moc atrakcji…..                                   

ZAPRASZAMY :)

Mikołaj 2019

W dniu 6 grudnia 2019r klasy IV-VIII postanowiły zostać Mikołajami i przygotowały gry i zabawy świąteczne.

Noc Filmowa - 22.11.2019

Szkoła to nie tylko miejsce, w którym odbywają się lekcje. Jak się okazuje można też się spotkać w piątkowe późne popołudnie i zostać na noc aby wspólnie z koleżankami i kolegami oglądać filmy o nietypowej porze. 

Tak właśnie było  z 22.11 na 23.11.2019r. w naszej szkole. Chętni uczniowie klas IV- VIII, a było ich 50 spotkali się w piątek wieczorem, aby najpierw wspólnie zjeść pyszną pizzę a następnie pobawić się, potańczyć i obejrzeć filmy.

Po kolacji obejrzeliśmy pierwszą część „Shreka”, którego uczniowie wybrali w głosowaniu. Następnie wszyscy rozwiązywali quiz za pomocą platformy Kahoot, który związany był ze wszystkimi częściami przygód zielonego ogra. Dzieci z zafascynowaniem i wielkim zaangażowaniem odpowiadali na pytania, które przygotowała Pani Monika Rajczakowska. Największymi znawcami serii o Shreku okazali się Aleksandra Słowińska, Julia Plichota, Tymon Różański i Mikołaj Rzeźwicki.

Potem przyszedł czas na zumbę, którą poprowadziły uczennic klasy VIII. Po zumbie zagraliśmy w Bingo. Pani Justyna Krawczyk-Bil kręciła kołem, losowała liczby i jako pierwszy „Bingo” wykrzyczał Dominik Gruczoł, następnie Joanna Poderby, Marcelina Choniawko i Julia Kuciewicz. Gra była bardzo emocjonująca i wszystkim bardzo się podobała. Obejrzeliśmy jeszcze dwa filmy, po czym około 6 rano dzieci smacznie zasnęły, aby o 7 rano usłyszeć „Hej Miśki czas wstać”.

Spotkanie odbyło się w przesympatycznej i naprawdę luźnej atmosferze. To był miło spędzony czas w szkolnych murach. Dzieci wróciły do domu zmęczone ale szczęśliwe. Dopytują już kiedy będzie kolejna taka noc. Myślimy, że Noc Filmowa z pewnością zostanie powtórzona bo to cenna inicjatywa, która powoduje, że szkoła wcale nie musi być nudna.