Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

1292173
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
208
5335
14960
23889

Twoje IP: 3.236.15.142

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

Książka - ebook pt. „Masz tę moc!”

Drodzy Czytelnicy!

Sytuację obecną związaną z pandemią koronawirusa trudno zrozumieć – a szczególnie naszym najmłodszym dzieciom. Często górę biorą strach i panika. Dlatego Wydawnictwo Olesiejuk na stronie https://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wiadomosci/czytaj/darmowa-ksiazka-elektroniczna-o-koronawirusie-dla-dzieci stworzyło książkę, która powstała z potrzeby serca i chęci pomocy.

Wizualizacja tej publikacji, ciekawe ilustracje i treść pozwolą; przede wszystkim uczniom – tym małym, ale i z pewnością zainteresują się nią ci starsi; zrozumieć, co tak naprawdę się stało, czym jest epidemia, co to jest koronawirus i jak się go wystrzegać. Jest to darmowa książka o koronawirusie, której plik można pobrać w każdej chwili i  pochylić się nad nią. Tym bardziej, że twórcy publikacji proszą swoich czytelników o rozsyłanie informacji o tej inicjatywie do wszystkich, którzy tego potrzebują.

I Szkolny Przegląd Kolekcjonerów i Zbieraczy

2020 przeglad kolekcjonerowI Szkolny Przegląd Kolekcjonerów i Zbieraczy

 1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów SP w Rzeszotarach.
 2. Osoby chcące wziąć udział muszą wykonać zdjęcie (max 3) swoich zbiorów i wysłać je na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 10 maja b.r.
 3. Zbiory powinny być opatrzone danymi tj.:
  - imię i nazwisko uczestnika, klasa
  - rodzaj zbiorów (np. maskotki, samochody, naklejki, itp.)
  - liczba sztuk.
 4. Zbiory oceniać będzie jury powołane przez organizatora konkursu.
 5. Podczas oceny jury będzie brało pod uwagę ilość, oryginalność przedmiotów.
 6. Dla wszystkich uczestników jest przewidziana nagroda.
 7. Udział w konkursie jest jednocześnie wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych, w tym wizerunku dla potrzeb organizacji Przeglądu Kolekcjonerów i Zbieraczy i celów promocyjnych.

Zasady zdalnego nauczania w Szkole Podstawowej w Rzeszotarach

Drodzy Rodzice!


20 marca 2020 r. Minister Edukacji Narodowej  p. Dariusz Piontkowski wydał rozporządzenie, regulujące możliwość kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Nowe przepisy będą obowiązywały, jak na razie, od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. W obecnej sytuacji zdalne nauczanie jest koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie. Proszę o wyrozumiałość i współpracę. Pragnę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby przebiegała ona bezproblemowo.    

Zasady zdalnego nauczania w Szkole Podstawowej w Rzeszotarach :

 1. Zgodnie z wytycznymi MEN w celu realizacji programów nauczania od dnia 25 marca  do 10 kwietnia  (lub w razie potrzeby dłużej) kształcimy na odległość głównie za pomocą dziennika elektronicznego, platformy e -podręczniki, Nowej Ery oraz różnych materiałów dydaktycznych opracowywanych przez nauczycieli. Nauczyciele mogą się wspomagać różnymi formami kontaktu (telefon, skype, komunikatory społecznościowe, itp.).
 2. Od dnia 25.03.2020 r. e-lekcje będą wysyłane uczniom w godz. 9.00 - 9.30  w dniu, kiedy w planie lekcji jest dany przedmiot. Materiały  mogą być również wysyłane w sposób dotychczasowy. Ilość materiału będzie proporcjonalna do ilości godzin w planie lekcji i dostosowana do możliwości uczniów. Jeśli uczniowie otrzymali już materiał do nauki na ten tydzień zasada będzie funkcjonowała od poniedziałku 30 marca.
 3. Nauczyciele wykorzystując narzędzia zdalne oraz otrzymywane informacje zwrotne będą odnotowywać frekwencję ucznia.
 4. E-lekcje oparte będą na materiałach przygotowanych przez nauczycieli  z wykorzystaniem podręcznika, ćwiczeń, lekcji ze strony https://epodreczniki.pl/, innych materiałów i stron proponowanych przez MEN, zasobów CKE, filmów, materiałów dodatkowych oferowanych przez wydawnictwa edukacyjne, w tym testów i zadań on-line.
 5. Uczniowie są zobowiązani do realizacji materiału przy wsparciu nauczyciela i wykonywania zadań.
 6. Wykonane przez uczniów i przesłane nauczycielom zadania będą ocenione zgodnie z Przedmiotowymi Systemami Oceniania. W przypadku niewykonania lub nieodesłania wykonanego zadania w terminie do dziennika będzie wpisany „ - ‘’,  a uczniowi i rodzicom zostaną udzielone wskazówki w celu umożliwienia prawidłowego wywiązania się z zadania w przedłużonym terminie ustalonym przez nauczyciela.
 7. Każdy uczeń/rodzic zobowiązany jest do codziennego (w dniach od poniedziałku do piątku) logowania w dzienniku i odczytywania wiadomości. Brak dostępu do dziennika i inne problemy związane z e-edukacją należy zgłaszać wychowawcy klasy lub nauczycielowi przedmiotu.
 8. Nauczyciele pracują zgodnie ze swoim planem zajęć i są dostępni w tych godzinach dla uczniów.  Poza godzinami pracy  kontakt  z rodzicami jest możliwy poprzez e-dziennik lub w innej formie  po uzgodnieniu z nauczycielem.

Ocenianie postępów ucznia:

 • Nauczyciele realizują podstawę programową i wdrażają system powtórzenia i utrwalania materiału dydaktycznego zrealizowanego do dnia zawieszenia zajęć w szkole poprzez zalecane i sprawdzone platformy edukacyjne.

Do monitorowania i oceniania postępów ucznia nauczyciele będą wykorzystywać:

- samosprawdzające testy wiedzy (np.: Quizizz …),

- metodę pytań i odpowiedzi (Skype, Messenger, maile…),

- prace pisemne, prezentacje i  inne wytwory uczniów wysyłane do nauczyciela,

- zdjęcia prac wysyłane do nauczyciela,

- sporządzanie notatek, rozwiązania ćwiczeń i zadań w zeszytach przedmiotowych i zeszytach ćwiczeń, które będą  ocenione po powrocie do szkoły.

Szkoła zamknięta do 10 kwietnia 2020

Z powodu epidemii koronawirusa
Minister Edukacji Narodowej
podjął decyzje o zamknięciu szkół
do dnia 10 kwietnia 2020 roku.
Do tego czasu szkoła będzie kontynuowała nauczanie zdalne.

ZAKAZ WSTĘPU NA PLAC ZABAW ORAZ TEREN ZIELONY PRZY PLACÓWCE

Od dnia 16 marca 2020 r. w związku z EPIDEMIĄ  koronawirusa Dyrektor Szkoły wydaje CAŁKOWITY ZAKAZ WSTĘPU dla wszystkich mieszkańców na teren placu zabaw przy budynku nr 1 oraz tereny zielone przy budynku nr 2  oraz organizacji na tych terenach amatorskich rozgrywek sportowych oraz spotkań.

Dyrektor Szkoły

(-) mgr Barbara Jankowicz

Dzieci uczą rodziców w domu!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

Materiały można pobrać pod adresem:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Zajęcia zawieszone do dnia 25 marca 2020

DRODZY RODZICE!!!
W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa, informuję iż w dniach 12 do 25 marca br. zajęcia zostają zawieszone.

W dniach 12-13 marca nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno - wychowawcze a jedynie opiekuńcze (zapewnienie dzieciom opieki w godz. 7:30-16:15- klasy I - VIII, oddziały przedszkolne 6:30-16:30).

Rodzicu,
• zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
• jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
• przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
• rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
• śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez  dyrektora szkoły.
• ŚLEDŹ NA BIEŻĄCO DZIENNIK ELEKTRONICZNY ORAZ STRONĘ SZKOŁY I MEN

Uczniu,
• pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
• przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
• odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
• przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

WAŻNE INFORMACJE!!!
• Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarnoepidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
• Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
• Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.